Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Sivas Hobbit Evleri (Hobbit Köyü)

Sivas Hobbit Evleri (Hobbit Köyü)

Sivas’ta Paşabahçe Mesir alanında yer edinen Hobbit Yamaç Evleri Türkiye ve Dünya’da bir ilk olan Hobbit Evleri hususi durumunu taşıyor. Farklı mimarisi ve yapısıyla ziyaretçilerinin çok ilgisini çeken Hobbit Evleri hem de Türkiye’nin en iyi yönetilen rekreasyon projesi olarak seçilmiş.Şimdi Sivas hobbit evleri hakkındaki detaylara bakalım.

Sivas Hobbit Evleri (Hobbit Köyü)

Sivas Hobbit Evleri (Hobbit Köyü)

Şehrin kalabalıklığı ve gürültüsünden yorulan, dinlenmek için sakin bir yer arayan hem de tabiat ananın göbeğinde yer edinen bu evlerde siz ve sevdikleriniz büyük bir keyifle konaklayabilirsiniz. Bu evlerin hem de siz kıymetli konukları için birçok pozitif yanları bulunuyor. Mesire alanında basketbol sahası, tenis kortu, çocuklar için oyun parkı ve daha birçok aktivite sizleri bekliyor. Aynı zamanda mesire alanında tabiat yürüyüşleri yapabilir ve yemyeşil manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Tesis içinde restoran, dinlenme alanı, çocuk parkları, otopark, mini bir hayvanat bahçesi şeklinde imkanlar ve aktiviteler sizleri bekliyor. Doğanın tamda içinde yer edinen bu evlerde arzu ettiğiniz tarzda konaklama imkanları sizi bekliyor. Amerikan mutfak, televizyon, mini bar, klima ve daha ihtiyacınız olan birçok şeyi burada bulabiliyorsunuz. 24 saat aleni resepsiyonu, oda servisi, restoran ve vale hizmetleriyle birçok kolaylık sağlıyor. Mimari yapısı için Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filminden esinlenen bu evler dünyanın her tarafınca konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Sivas Hobbit Evleri Kiralama Fiyatları 

Toplam 23 tane olan bu evlerde 8 standart, 7 aile ve 8 suit tipi ev bulunmaktadır. Standart evlerin günlük kira tutarı 240 TL olarak belirlenmiş, aile evleri ise  340 TL başlangıç fiyatı olarak belirlenmiştir. Standart odalar 1 oda 1 salondan oluşuyor ve hem de bir tane iki benlik döşek ve açılabilir iki koltuk bulunuyor. Yaklaşık dört şahıs rahatlıkla standart tipte odalarda rahatlıkla konaklayabilir. Aile tipi odalarda 5 şahıs konaklayabilmekte, suit odalarda ise 3 şahıs rahatlıkla konaklayabilmektedir.

Sivas Hobbit Evleri Nerede? Nasıl Gidilir?

Sivas Paşabahçe’de yer edinen Hobbit Evleri kent merkezine 5-6 kilometre uzaklığında yer alıyor. Yıldız dağına ise 50 kilometre uzaklığında yer alıyor. Şehir merkezinden rahatça ulaşım sağlayabileceğiniz Hobbit Evleri günübirlik ziyaret etmeniz için oldukça müsait bir konumda yer alıyor. Şehire il yada il dışından gelen ziyaretçiler tarafınca çok yoğun alaka altında. Hobbit Evleri’ne kent içinden hususi aracınız ile Dörteylül Köyü’ne giderek ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kent merkezinden Dörteylül Köyü için kalkan otobüs ve minibüsler ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Müze için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir