Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Ordu Boztepe ve Teleferik

Ordu Boztepe ve Teleferik

Ordu Boztepe ve Teleferik , Ordu Boztepe denizden 530 metre yükseklikte şehrin manzarasını teleferik ile veya tepede yer alan tesisler sayesinde izleyebileceğiniz ve ayrıca yamaç paraşütü yapabileceğiniz harika bir yer.

Ordu Boztepe ve Teleferik

Ordu Boztepe’de Neler Yapılır

Tepeye vardığınızda Karadeniz’in ve aynı zamanda Ordu’nun harika manzarası ile karşılaşıyorsunuz.Yeşilin bol olduğu ve mavi ile buluştuğu bu ortamda yapılacak en güzel şeylerden biri elbette manzaranın keyfini çıkartmak oluyor.Burada gün batımını izleyebilir veya yamaç paraşütü sporunu deneyebilirsiniz.

Kahvaltı ve Yemek

Bölgede yer alan tesislerde yemek yiyebilir veya manzaranın tadını içeceğinizi yudumlayarak çıkarabilirsiniz.Boztepe kahvaltı için de oldukça iyi bir seçenek.

Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü için oldukça iyi bir yer olan Boztepe, yamaç paraşütü sevenlerin ilgisini çekiyor.Burada bulunan tesis ve Ordu Yamaç Paraşütü Kulübü sayesinde deneyimli kişiler ile bu sporu yapmanız mümkün.

Piknik Yapmak

Yeşil ile mavinin birleştiği ve harika bir manzaraya sahip bu yerde ağaçların arasında manzaraya karşı piknik yapabilirsiniz.

Boztepe Konaklama

Boztepe’de konaklama için otel ve pansiyonlar bulunuyor.Bölgede kalabileceğiniz ve detaylı inceleyebileceğiniz oteller ise Radisson Blu Hotel veya Akamoy Boztepe Hotel olabilir.

Ordu Boztepe Teleferik

Teleferik hattını tepeye çıkışta ve inişte kullanarak manzaranın tadını daha iyi çıkarabilir, fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Teleferik hattında 28 kabin bulunuyor.Yaklaşık 8 dakikalık bir yolculuk sonrasında tepeye ulaşıyorsunuz. İlçe merkezi ile arasında yaklaşık 2.350 metre mesafe bulunuyor.Teleferik hattında 7 adet direk bulunmaktadır. Teleferik yolcu kapasitesi ise tek yön olarak saatte 250 kişidir.İstasyonda yıllık ortalama 750.000 kişi taşınmaktadır. Teleferik motor gücü ise 341 kw‘dır.

Teleferik Yüksekliği Kaç Metre?

500 Metre yüksekliğe çıkan teleferik ayrıca dünyadaki iki direk arası en uzun mesafeye (900 metre) sahip teleferik olma özelliğini bulunduruyor.

Boztepe Teleferik Çalışma Saatleri

Mevsim Açılış Kapanış
Hafta içi 10:00 21:00
Hafta sonu 09:00 22:00

Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

Bilet Türü Ücret
Gidiş Dönüş Tam Bilet 15 TL
Gidiş Dönüş Öğrenci 10 TL
Tek Yön Tam Bilet 8 TL
Tek Yön Öğrenci 6 TL

Teleferik çalışma saatleri ve giriş ücretleri hakkında detaylı ve güncel bilgi için (0452) 225 14 56 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Ordu Boztepe Nerede?

Boztepe, Ordu ilinin Altınordu ilçesinde bağlı olan bir mahalledir. Altınordu ilçe merkezine 5 km uzaklıktadır ve Ordu şehir merkezine 17 km uzaklıktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir