Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Maden Deresi ve Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Bu alanda çeşitli demiryolları ve kazılmış tüneller görülebiliyor ve antik Maden deresi ve şelale alanında maden olarak kullanılmış. Tüneller uçurumlara ve uçurumlara kazılır ve bu tünellerde yürüyebilirsiniz. İnce yol, tünelden tünele geçmenizi sağlar. Ancak, bu küçük yollar uçurumun kenarında yer alır ve ciddi güvenlik riskleri oluşturabilir. Kaldırımlar yağmurlu günlerde çamurlu hale gelebildikleri için kaygan bir alandır. Tünele girdiğinizde derenin diğer ucundan çıkacaksınız. Bu süreçte tünelin başka bir çıkışı yoktur.

Maden Deresi ve Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Bu bölge doğa ile son derece iç içe ve yağmurlu günlerde bile büyüleyici görünüyor. Derenin bulunduğu alanda tünelin yanı sıra şelaleler, dinlenme alanları, alabalık tesisleri ve balık lokantası bulunmaktadır. Burada da kalabilirsin, burası bir kamp alanı. Küçük bungalovların bulunduğu kamp alanında keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Genellikle güneş ışığına maruz kalmayan bu bölgede daha fazla yağmur ve esinti hakimdir. Ancak hafta sonu tatillerinde doğa ile iç içe olmak isteyenler için oldukça uygun bir alan diyebiliriz. Dereden şelaleye tırmanma fırsatınız var. Derenin kenarında bir de piknik alanı var. Bir dereden şelaleye tırmanırken mutlaka kaymaz ayakkabı tercih etmelisiniz. Şelaleden akan su çok soğuktur.

Maden Deresi ve Şelalesi Resimleri

Maden Deresi ve Şelalesi Konaklama

Kamp alanında kalmak mümkündür. Çadırınız yoksa ahşap bir bungalovda yaşayabilirsiniz. Bölgede bir tesis var ancak tesisin otel kısmı tamamlanmadığı için burada konaklama sorunu yaşanmıyor. Bu nedenle sadece kamp alanında konaklama sağlayabilirsiniz.

Maden Deresi ve Şelalesi Şifalı Suyu

Burada akan suyun şifalı olduğuna inanılıyor. Hepimizin bildiği gibi, bu su özellikle sedef hastalığı ve mide ağrısı için uygundur. Aynı zamanda suyun vücuttaki çeşitli yaraları da iyileştirebildiği daha önce de görülmüştür. Sonuç olarak, bölge turizme büyük ilgi göstermiş ve bir konaklama alanı oluşturmuştur.

Maden Deresi ve Şelalesi Giriş Ücreti

Bölgeye giriş araba başına 15 TL olarak belirlenmiştir. Kişi başı herhangi bir ücret talep edilmese de araba başına ücret alınmaktadır.

Maden Deresi ve Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bölge, Sakarya ilinin Karasu ilçesinde yer almaktadır. TEM otoyolundan bölgeye ulaşmak isteyenler Hendek çıkışından çıkarak bölgeye ulaşabilirler. Ardından oy vermek için Kuyumcu Köyü’ne gidiyorsunuz. Bu dönüşe girdikten sonra talimatları takip etmeniz yeterlidir. Bölgede toplu taşıma yoktur. Bu nedenle ulaşımı sağlamak için araç kullanmanız gerekir.

Haritası ve Konumu

Maden için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir