Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Miniatürk İstanbul

Miniatürk, devletimizde yer edinen mühim mimari ve zamanı eserlerin minyatürlerinin sergilendiği yer. İçerisinde oldukca sayıda eserin minyatürü bulunuyor. Yazımızda Miniatürk hakkındaki bilgiler ile giriş ücreti, ziyaret saatleri, nerede ve ulaşım detayları ile ek olarak video tanıtım görüntüleri yer alıyor.

Miniatürk Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en gözde mimari eserlerinin ve değerlerinin minyatür ölçeklerde tasarlanıp, ziyaretçilerin ilgisine sunulmuş olduğu Miniatürk, Haliç kıyısında 60.000 metrekarelik bir alanın üstüne kurulmuş durumda ve alanın içinde havuz, minik alışveriş merkezleri, amfi tiyatro, otopark ve oyun alanları şeklinde bir oldukça ayrıntılar da bulunmakta. Miniatürk Açık Hava Müzesi senenin bütün günleri açıktır. İçerisinde ortalama beş yüz araçlık bir otoparkı bulunmaktadır.

İçerisinde bir oldukça meşhur zeminin ve yapının minyatürleri yer almaktadır. Dokuz değişik dilde sesli kılavuz hizmeti bulunuyor. Miniatürk ile bir Türkiye turu yapabilir ve devletimizde yer edinen binlerce senelik zamanı yapıları ve görülmesi ihtiyaç duyulan mühim yerleri bir arada görebilirsiniz. Miniatürk ekspress ile parkın içinde bir geziye çıkabilirsiniz.Yüzün üstünde eserin yer almış olduğu Miniatürk siz kıymetli ziyaretçilerini bekliyor.

Sizlere Miniatürk gezileriniz daha sonra bir başka gezilecek yer önerisi de İstanbul’un fethini mevzu alan Panorama 1453 müzesi olacaktır.Detayları sayfamızda bulabilirsiniz.

Miniatürk Resimler

Miniatürk Giriş Ücreti

Bilet Türü Ücret
Tam Bilet : 10 TL
Öğrenci : 5 TL
Öğretmen ya da askeri personel : 5 TL
Yabancı uyruklu ziyaretçiler : 20 TL

* Müze kart burada geçerli değildir.

Miniatürk Ziyaret Saatleri

Açılış Kapanış
09:00 18:00

Müze haftanın 7 günü sabah 9:00 ile saat 18:00 arasında ziyaret için açık. Müze bayramlarda açık ve yılın her günü hizmet veriyor.

Miniatürk Nerede

İstanbul, Haliç Sütlüce’de, İmrahor Caddesi’nde fazlaca geniş bir alana kurulmuş olan Miniatürk, hem toplu nakliyat bununla birlikte kişisel aracı ile gelecek olanlar için fazlaca basit ulaşılabilecek bir lokasyona sahip.

Miniatürk’e Nasıl Gidilir

Otobüs ile

Taksim’den 54HT
Topkapı’dan 41ST
Mecidiyeköy’den 54HŞ
Eminönü’nden 47, 47E ve 47Ç

otobüs hatları ile Miniatürk’e kadar gidebilmek olası. Ayrıca metrobüs kullanarak Halıcıoğlu durağına kadar gelip buradan 41 ST yahut Topkapı-Seyrantepe minibüsleri ile de Miniatürk’e ulaşmak olası.

Deniz Yolu ileKabataş ve Beşiktaş iskelelerinden Dentur’un başlattığı Uğramalı Haliç Turları’nın bir durağı da artık burası. Bu yüzden bu turlara katılıp Mainiatürk’de inmek de olası. Bu şekilde Galata Kulesi, Ayasofya, Dolmabahçe Sarayı şeklinde bir oldukca yapıyı da tur sırasında denizden görme ve tanıma şansı da mevcut.

Şahsi Araçlar ileKağıthane Tüneli’nden Haliç çıkışına geldiğinizde Miniaturk tabelalarını görmeniz olası olacaktır. Tabelaları takip ederek ulaşım sağlamanız olası. Şahsi aracınız ile takip edebileceğiniz en basit rota bu olacaktır.

Harita ve Konum

Ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İletişim ve Adres Bilgileri

Adres : Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi, Sütlüce / Beyoğlu – İstanbul

Telefon : (0212) 222 2882 – +90 444 63 36

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir