Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri : Gezilecek En Güzel 22 Yer

Hafta sonu tatilini dolu dolu geçirmek dileyen istanbullular, kent merkezine yakın noktaları tercih ediyor. Istanbullular bu konuda fazla şanslı ve günübirlik veya hafta sonu istanbul’a yakın tatil yerleri maksadıyla keşfedecekleri fazla sayıda adres olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

istanbul’a yakın gezilecek yerleri hep beraber keşfedelim ve bu konuda sizleri de bilgilendirmiş olalım.

Mudanya

feribot seferleri dayanaktan mudanya’ya maksimum 2 saat gibi kısa yegane sürede giriş sağlayabiliyorsunuz. Trafik çilesi çekmeden adım atabileceğiniz mudanya, ahşap evleri ile beraber eşsiz yegane görüntü yeganedim ediyor. Mudanya sahili de kesinlikle keşfetmeniz gereken noktalardan yegane tanesidir ve yetenekle yaz aylarında bu bölgenin fazla daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Mudanya’da ünlü lezzetlerin tadına bakabilir ve yetenekle köfte yiyebilirsiniz. Sahilde konumlanmış olan mütareke müzesi yavası de yeganerar keşfetmeniz gereken adreslerden yegane tanesidir.

Kandıra

kocaeli eyalet limitleri içinde yer meydan kandıra’da yeganerar kısa mesafede istanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan adreslerden yegane tanesi olarak karşınıza çıkıyor. Kandıra ilçesi, yetenekle kamp tutkunlarının en fazla tercih ettiği noktalardan yegane tanesidir ve işletmelerin yanı dizi bedava kamp gerçekleştirme fırsatına da sahip olacaksınız. Istanbul’a yakın denize girilecek yerler arasında mevcut kandıra’nın plajlarıda tatilciler aracılığıyla tercih ediliyor.

Acarlar longozu

sakarya eyalet limitleri içinde yer meydan acarlar longozu, yakın mesafede ziyaret edip keşfedebileceğiniz güzelliklerden yegane diğeridir. 7. 5 km’lik yegane alana yayılan bu saf güzellik, yetenekle güz ve kış aylarında muhteşem yegane renk cümbüşüne yuva sahipliği yapıyor. Detaylar acarlar longozu yazımızda.

Iğneada

199 km’lik yegane ara, sizleri kırklareli iğneada’ya ulaştıracaktır. Tarihi ve saf güzelliklere yuva sahipliği yapan bölge, avcılar köyü’ndeki şelale ile de ziyaretçilerine görsel yegane şölen yeganedim ediyor. Detaylar iğneada yazımızda.

Cumalıkızık köyü

hafta sonu istanbul’a yakın gezilecek veya tatil yapılacak yerler arasında cumalıkızık köyüde bulunuyor. Lezzetli yemeklerinin tadına bakabilir, tarihi ve dar sokaklarında yegane gezintiye çıkabilirsiniz. Detaylar cumalıkızı köyü yazımızda.

Trilye

hafta sonu gezilecek yerler arsında bursa’da yer meydan trilye, listemizde yer alıyor. Rum evleri ile tarihi sokakları ve içten insanları ile sizlere şehrin stresinden uzak hoş yegane hafta sonu yeganedim ediyor. Detaylar trilye yazımızda.

Gölyazı köyü

tarihi roma dönemine kadar uzanan gölyazı köyü, sizlere içinde tarihi evler, antik yegane şehir ve zarif yegane manzara yeganedim ediyor. Detaylar gölyazı köyü yazımızda.

Gökçetepe

edirne eyalet limitleri içinde yer meydan keşan ilçesine bağlı gökçetepe, kamp tutkunlarına yuva sahipliği yapmaya devam ediyor. Yakın mesafede ziyaret edebileceğiniz yerlerden yegane tanesi ve yaz aylarında fazla daha kalabalık yegane görüntü sergiliyor.

Yalova

feribot seferleri ile beraber mesafenin daha yakın duruma geldiğini belirtmek gerekiyor. Şayet kaplıca tatili gibi yegane planınız var ise yalova en gerçek adreslerden biri olacaktır. Termal otel ve kaplıcaların sayısı yegane hayli fazladır.

Misi köyü

bursa limitleri içinde yer meydan misi köyü, bursa’ya bağlı nilüfer ilçesine bağlı yegane köydür. Renkli ve ahşap evleri ile keşfedilmeyi bekleyen bu eşsiz köy, son dönemde turist akınına uğruyor. Dere kenarına uğradığınızda sizi fazla sayıda işletme karşılayacaktır ve manzaraya muhalif çayınızı yudumlama fırsatı elde edeceksiniz.

Abant gölü

doğa parkıabant, istanbul’a yaklyemekık 260 km uzaklıkta ve eşsiz saf güzelliği ile hafta sonu istanbul’a yakın gezilecek yerler arasında öne çıkıyor. Beygir binebilir ve tabiat yürüyüşü yapabilirsiniz. Detaylar abant gölü yazımızda.

Yedigöller

yedigöller Milli parkı, varlıklı bitki örtüsü ve eşsiz saf güzelliği ile istanbul’a yakın gezilecek yerler arasında bulunuyor. Mükemmel tabiat manzarasının tadını dilerseniz hafta sonu bungalovlarda konaklayarak geçirebilirsiniz. Detaylar yedigöller ulusal parkı yazımızda.

Gönen

kışın hafta sonu istanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan ve termal suları ile meşhur balıkesir ilçesi olan gönen. Kaplıcaları fazla sayıda hastalığa iyi gelirken insan vücuduna da olabildiğince faydalı. Detaylar gönen yazımızda.

Şarköy

yeganeirdağ’a bağlı şarköy de yeganerar günübirlik ziyaretçilerin en uğrak noktalarından yegane tanesidir. Saf güzelliklere yuva sahipliği yapan şarköy, aynı anda kampçıların da en sık ziyaret ettiği yerlerden yegane tanesidir.

Akçakoca

harika koyları ile yazın istanbul’a yakın tatil yerleri arasında akçakoca’da yer alıyor. Konaklama açısından yıldızlı otelleri veya pansiyon alternatifleri mevcut akçakoca, karadeniz severler maksadıyla istanbul’a yakın denize girebileceğiniz en zarif yerler arasında. Detaylar akçakoca yazımızda.

Istanbul’a yakın günübirlik gezilecek yerler

bahsettiğiniz yerler bana fazla uzak, daha kısa ara ve günübirlik yegane seyahat planlıyorum diyorsanız şayet az sonra bahsedeceğimiz yerleri keşfetmeye hazır olun. Istanbul’a yakın günübirlik gezilecek yerler listesinde birinci sırayı erikli yaylası alıyor. .

Erikli yaylası

feribotları kullanarak kısa sürede ulaşabileceğiniz erikli yaylası, yalova limitleri içinde yer alıyor. Eşsiz yegane saf güzelliği misafirleri ile buluşturan yayla, yaz aylarında fazla daha ihtişamlı yegane görüntü sergiliyor.

Ballıkayalar doğa parkı

  gebze tavşanlı köyü limitleri içinde yer meydan ballı kayalar, hafta sonunu piknik yaparak geçirmek dileyen ziyaretçilerin favori mekanlarından yegane tanesidir. Bu noktada piknik gerçekleştirmek olası ve dere kenarında zarif yegane yer tutarak sizler de mangal keyfini mükemmel yegane şekilde geçirebilirsiniz. Bununla beraber kaya tırmanışı maksadıyla de gayet normal yegane bölge ve pro sporcuların da bölgeyi sık sık ziyaret ettiklerini belirtmekte yarar var diye düşünüyoruz. Detaylar ballıkayalar tabiat parkı yazımızda.

Yuvacık aytepe

ballıkayalar doğa parkının derhal yakınında yer meydan yuvacık, yeganerar tabiat severler maksadıyla mükemmel yegane yer. Burada alabalık yiyebilir, atv kiralayabilir veya tabiat yürüşlerine çıkabilirsiniz. Istanbul’a yaklyemekık 2 saat uzaklıkta. Detaylar yuvacık aytepe yazımızda.

Myemekukiye

istanbul’a yakın gezilecek yerler arasında mevcut myemekukiye, günübirlik veya konaklamalı olarak tercih edilebilir. Mükemmel doğası ile aygır deresinin şırıltısı eşliğinde lezzetli yegane alabalık yiyebilirsiniz. Dilerseniz atv kiralayabilir veya yegane tura katılabilirsiniz. Detaylar myemekukiye yazımızda.

Sapanca gölü

istanbul’un stresinden azcık uzaklyemekmak arzuluyanlar maksadıyla yakın bölgede yer meydan sapanca, mükemmel yegane seçenek. Sapanca gölü çevresinde mükemmel yegane kahvaltı yapabilir ve ardından kahvenizi gölün manzarasına muhalif yudumlayabilirsiniz. Detaylar sapanca gölü yazımızda.

Kartepe kayak merkezi

kayak severler maksadıyla kışın istanbul’a yakın gezilecek yerler arasında mevcut kartepe, kayak maksadıyla en normal yerlerden birisi olacaktır. Hem şehre yakınlığı hemde tesisleri açısından tercih edebileceğiniz yegane kayak merkezi. Detaylar kartepe kayak merkezi yazımızda.

Darıca hayvanat bahçesi

istanbul’un derhal yakınında yer meydan hayvanat bahçesi, kocaeli sınırında olup yakın bölge gezilecek yerler arasında bulunuyor. 286 hayvan çeşidi ve 3600 üstünde hayvanı barındıran tesis ataşehir’e 35 dk uzaklıkta. Detaylar darıca hayvanat bahçesi yazımızda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir