Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Marmaris Nerede , Nasıl Gidilir ?

Marmaris Nerede Nasıl Gidilir

Türkiye’nin gezim bakımından en mühim dinlence yerlerinden birisi olan Marmaris, Muğla ilimizde bulunmaktadır. Merkez’e bir saat mesafe de ve Bodrum’a da iki saatlik bir mesafede bulunmaktadır. Marmaris’te Akdeniz iklimi hakimdir bu bakımdan yazları kuru, nemli ve sıcak bir hava durumu seyretmektedir. Tam bilakis kış aylarında da çok fazla yağış almakta ve etrafında bulunan dağlarında etkisiyle devletimizde en çokca yağış alan beldelerinden biri olma hususi durumunu taşımaktadır.Yazımızda sizlere Marmaris nerede? nereye bağlı? iyi mi gidilir başlıkları altında haritası ve ulaşım detaylarını veriyoruz.

Marmaris Nerede Nasıl Gidilir

Marmaris Nerede?

Türkiye’nin gezim bakımından en mühim dinlence yerlerinden birisi olan Marmaris, Muğla ilimizdedir. Marmaris, Akdeniz’in başladığı ve Ege Denizi’nin bittiği noktada yer almaktadır. Kuzey tarafında Ula, Batı tarafında Datça ve Doğusunda ise Balan Dağı vardır.  

Marmaris Nereye Bağlı?

Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde bulunan Marmaris, Muğla’ya bağlı olup Akdeniz’in en büyük yarımadasında bulunmaktadır.

Marmaris’e Nasıl Gidilir

Türkiye’nin en gezinsel beldelerinden önde gelen Marmaris’e tayyare ile gezi etmek isteyenler Dalaman Havalimanı’na bilet almak zorundadırlar. Uçak iniş yaptıktan sonrasında talep eder hususi ücretli servis araçlarıyla dilerseniz de belediyeye ait HAVAŞ araçlarını kullanabilirsiniz. Marmaris Merkez ile havalimanı arası 90 dakika sürmektedir.  

Otobüs ile ulaşmak isteyen tatilcilerde Marmaris Otogarına alacakları biletler yardımıyla ulaşabilirler. Otobüs yolculukları konfor bakımından çok iyi durumdadır. Başta İzmir, Ankara ve İstanbul olmak suretiyle birçok ilimizden Muğla Marmaris’e seferler düzenlenmektedir. İzmir – Marmaris 5 saat, Ankara – Marmaris 10 saat, İstanbul – Marmaris 13 saat ve en son Bodrum – Marmaris arası 3 saat kadar sürmektedir. 

Marmaris’e aracınız ile gitmek istemeniz niteliğinde İstanbul’dan yola çıkacak yolcular İzmir istikametini seyrettikten sonrasında Aydın yoluna girerek varabilirler. Daha ayrıntılı malumat verecek olursak Yalova, Balıkesir, Akhisar, Manisa, İzmir, Aydın ve Muğla illerinden geçmeniz gerekmektedir. Başkent Ankara’dan yola çıkacak olanlar Denizli istikametine gittikten sonrasında ilkin Muğla sonrasında da Marmaris’e varabilirler. Ankara güzergahı ise sırası ile Sivrihisar, Emirdağ, Dinar, Honaz ve Muğla’dır. Diğer bir dinlence ilimiz olan Antalya’dan gelmek isteyen yolcular ise Muğla-Fethiye yolu üstünden gelebilmektedirler. Aracınız ile Marmaris’e birtakım illerimizden Marmaris-Denizli iki saat 30 dakika ile 180 kilometredir. Marmaris-Aydın iki saat yirmi dakika ve toplamda 150 kilometredir. Marmaris-Bursa yedi saat yarım saat sürerken toplamda 578 kilometredir. Ankara 650 kilometre ve en son İstanbul ise 830 kilometre mesafede yer almaktadır.

Konumu ve Ulaşımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir