Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Kilyos Halk Plajı

Kilyos Halk Plajı  yazları İstanbul sakinlerinin serinlemek için en oldukca tercih etmiş olduğu plajlardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Tatil için zaman bulamayanlar yada bütçeleri müsait olmayanlar her daim Kilyos Plajı’na gelmiş olarak son aşama eğlenceli bir yaz günü geçirebilirler. Yaz aylarında hususiyet ile devletimizde yaşanmış olan son aşama sıcak havalarda serinlemenin en rahat yolu aslına bakarsak işimize ve evime yakın olan plajlar oluyor. İstanbul’da denize girilmez diyenlere direnme son aşama pak denizi ile Kilyos Plajı oluyor çözüm sıcaktan bunalan bütün bireylere.

Kilyos Halk Plajı

Plaj, hususiyet ile de yazları günü birlik tatilciler ile doluyor. Plajın eskiden oldukca gelişmiş olmaması nedeni ile oluşan ön hüküm son yıllarda hızla kırılmaya devam ediyor. Plaj, günümüzde son aşama gelişmiş ve pak hali ile kent sakinlerine serinleme imkanı sunuyor. Tatil için o kadar da uzağa gitmeye gerek yok artık. Bu tip plajlar olduğu sürece şehirden uzaklaşma sorunu olan bireylerde hoş bir yaz tatili yapabiliyorlar. Plajdaki can kurtaran ve emniyet eksiklikleri de son zamanlarda tamamlandı ve daha hijyenik tuvaletler yapıldı. Plajın tek dezavantajı halk plajı olması ve oldukça fazla alaka görüyor olması.

Bu sebep ile plaj genellik ile son aşama kalabalık oluyor ve sakin bir plaj hazzı yapmak isteyenler için o kadar da müsait olmuyor. Oldukça kalabalık olan plaja gerek İstanbul gerek ise çevredeki yakın illerden ziyaretçiler geliyor. Bu kalabalık ara sıra temizlik açısından sorunda yaratabiliyor. Fakat görevliler bu mevzu ile yakından ilgilenmeye çalışıyorlar. Aynı zamanda plajda muhtelif Beach Club’ler de bulunmaktadır. Bu alanların giriş ücretleri birazcık daha değişik olmaktadır. Bu işletmeler içinde en oldukca malum ise Burç Beach olmaktadır.

Kilyos Halk Plajı Giriş Ücreti

Kilyos Halk Plajı giriş ücreti hafta içi 50 TL olarak belirlenmiştir.Hafta sonu ise 100 TL olarak ücretlendiriliyor. Plaja girişlerde ekstra olarak birde otopark ücreti 20 TL alınıyor.

Kilyos Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kilyos Halk Plajı, İstanbul, Sarıyer’de yer almaktadır. Plaj, Sarıyer Kilyos’da ziyaretçilerine serinleme imkanı sunmaktadır. İstanbul’un muhtelif yerlerinden Kilyos’a toplu nakliyat araçları ile ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra plaja kendi hususi aracınız ile Maslak üstünden de ulaşabilirsiniz. E5 yada kumsal yolundan çıktıktan sonrasında Beşiktaş üstünden Maslak-Sarıyer tabelalarını takip edebilir ve ondan sonra tekrar tabelaları takip ederek Kilyos’a ulaşabilirsiniz. Toplu nakliyat ile gelecek olan zorunlu olarak alıntılama yapacaklar. Sarıyer’e ulaştıktan sonra muhtelif otobüs ve minibüsler ile plaja ulaşabilirler. Özel vasıta ile gelecekler için şu anda herhangi bir otopark tutarı alınmıyor. Fakat bu sürem içinde değişebilecek bir konum olduğundan kati bir malumat vermemekte yarar var.

Kilyos Halk Plajı Resimleri

Haritası ve Konumu

Plaj için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir