Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

İstanbul Oyuncak Müzesi

2005 yılında Sunay Akın tarafınca kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, Türkiye’de oyuncak müzesi alanında bir ilk. Bu yönüyle de emsallerine misal teşkil etmiş ve yeni oyuncak müzelerinin açılmasına da bir nevi vesile olmuştur.

İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Bilgi

1700’lü yıllardan günümüze dek uzanan oyuncak kültürünün kısa fakat güzel bir özeti olan müze, bir ihtimal de çocuklardan fazlaca yetişkinlere hitap eden, onları çocukluklarına kadar alıp götürebilecek bir konsepte ve oyuncaklara sahip. Bu yüzden bilhassa çocuklu aileler için mutlaka gidilip görülmesi ihtiyaç duyulan bir masal evi de denebilir.

Etkinlikler ve Organizasyonlar

Müze bir masaldan çıkmış şeklinde sihirli bir konseptte kafeye sahip. Burada birazcık soluklanıp bir şeyler içmeniz mümkün. Bunun dışında ise ek olarak rezervasyonla beraber kahvaltı veya doğum günü kutlamaları için tercih edilebiliyor.

Bunların dışında çoğunluğu ancak çocuklar için meydana getirilen bir fazlaca atölyeye katılmak mümkün. Bazı atölyelerde ise çocuklarla beraber anne babalara de yer var.

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

Oyuncak müzesi bilet tutarları için tam ve indirimli olarak iki değişik giriş tutarı bulunuyor.Oyuncak müzesi giriş ücretleri tam bilet 18 TL, ve indirimli bilet 12 TL‘dir.

İndirimli : 3 yaş ve üstü çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, tedris görevlileri, 65 yaş ve üstü

Ücretsiz: Engelliler, 3 yaş altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, kokartlı klavuz ve basın mensupları.

Okul ve öbek tutarları için müze ile kontakt kurabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Müze ziyaret saatleri 11:00 – 19:00 saatleri arasındadır. Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Oyuncak Müzesi Sanal Gezi

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede ?

Kadıköy–Göztepe’de zamanı bir köşkte misafirlerini ağırlamak için kapılarını aralamış olan müze, bulunmuş olduğu yer ve bina ile de içinizi ısıtabilecek bir atmosfere sahip.

Nasıl Gidilir ?

Otobüs ile gelmek isterseniz; Kadıköy’den 10, 10B, 10S, 14Ç, 14 KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1,GZ2, ER1, ER2 nolu hatların herhangi birisine binerek Göztepe durağında inerseniz, yayan müzeye gelmeniz mümkündür.

Yeni açılmış olan Kartal-Kadıköy Metrosu ile de Yenisahra Durağı’nda inerek yeniden kısa bir yürüyüşle müzeye ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile gelecek olanlarsa müzenin olduğu sokakta park problemi yaşayabilecekleri için Göztepe Tren İstasyonuna kadar gelip oradan yayan buraya ulaşabilirler.

Haritası ve Konumu

İletişim Bilgileri

Adres : Ömer Paşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok.No:15 Göztepe / İstanbul

Telefon : (0216) 359 45 50

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir