Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

İzmir Piknik Alanları : En Güzel Mesire Yerleri

İzmir Piknik Alanları En Güzel Mesire Yerleri

İzmir’de yaşayanlar ve buraya dinlence amaçlı gelen insanların sıkça tercih ettikleri ve keşfetmesi gereken piknik ve mesire alanları için sıralama hazırladık. Özellikle yazları gezgin sayılarının artması ve havalarının da ısınmasıyla birlikte mesire alanlarına alaka artmaktadır. Kalabalıktan ve şehrin yoğun temposundan uzak noktaların yanı sıra kahvaltı, piknik, tabiat yürüyüşü, dağcılık ve kamp sever takipçilerimizin hoşuna gidecek en güzel İzmir piknik alanları yazımızda yer alıyor.

Ulaşımının kolaylığı ile ön plana çıkan yerlerden birisi olan İnciraltı Kent Ormanı, piknik ve mangal hazzı için tercih edebileceğiniz yerlerin başlangıcında geliyor.Ağaçlık alanları, deniz manzarası ve yürüyüş yolları ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sonbaharda mükemmel manzaralar sunan bu yeri fotoğraflayabilir yada güzel bir bisiklet turuna çıkabilirsiniz.

Hasanağa Bahçesi

Ailece piknik yapanların tercih edebileceği Hasanağa Bahçesi, şehrin içinde yeşillikler ve ağaçların içinde yürüyüş alanları ile yazları İzmir’de mükemmel bir kaçış noktası.İçerisinde yer edinen çocuk oyun alanları yardımıyla ailesiyle birlikte piknik yaparken çocuklarınızda sıkılmayacaklar.Ayrıca paten kayma alanlarıda bulunuyor.

Sarnıç Piknik Alanı

Şehir merkezine yakınlığı ile tercih edilebilecek piknik yerlerinden birisi olan Sarnıç Piknik Alanı, sık ağaçları ile sıcak yazları sizlere gölgelik alanlar sunuyor.Aracınızı piknik yapacağınız yerin yakınına park etme imkanı ile getirdiğiniz malzemeleri taşırken kolaylık sağlıyor.Bakkal, hela benzer biçimde gereksinimleri karşılayabiliyorsunuz.Alanda bulunan çeşmeler yardımıyla bulaşıklarınızıda yıkayabilirsiniz.Ailece gidebileceğiniz bir yer.

İzmir Piknik Alanları En Güzel Mesire Yerleri

Teleferik Tepesi – Balçova

Muhteşem Ege manzarasını ve bununla beraber da sevdiklerinizle Balçova’yı kuşbakışı görebileceğiniz Teleferik Tepesi’nde dilerseniz erken saatlerde giderek kahvaltı yapın dilerseniz de Et Evinde mangalınızı afiyetle yiyebilirsiniz. Manzara eşliğinde sizin için hazırlanmış etinizi doğayla baş başa bir halde ve çay eşliğinde yiyerek anın tadını çıkartabilirsiniz.Teleferik hakkındaki bütün detaylar Balçova Teleferik yazımızda yer alıyor.

Çiçekliköy – Bornova

İzmir Bornova’dan yola çıkıp Manisa İstikametine doğru giderken sağ tarafta kalan dağın eteklerinde kurulmuş olan bir köydür. Eski evleri ve taştan sokakları ile tam bir eski Türk köylerindendir. İlk adı Hamidiye olan bu köye 1817 senesinde Boşnakların göçmesi ve yazın başlarda her tarafı kaplayan çiçeklerden ötürü adı Çiçekliköy olmuştur.  

Köy kahvaltıları, restoranları ve bolca oksijenli havasıyla piknikçilerin uğrak mekanlarındandır. Kocaman bir ormanlık alanına haiz Çiçekliköy’de Pazar kahvaltınızı yaptıktan sonrasında tabiat yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

Karagöl

Karagöl piknik alanı İzmir’de bulunan ve göl kenarında ahşap masaların bulunmuş olduğu kamp yapmak isteyen yada ailesiyle bigün dercetmek isteyenlerin uğrak yeridir. Karagöl’e gittiğiniz vakit mangal yapabilir yahut göl kenarında bulunan restoranda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Yöresel yiyecekleri ve tabiatıyla ünlü bu yere giriş ücretlidir. Çadırlar için günlük ücret alınırken karavanlarınız için de vasıta tutarı alınmaktadır.Karagöl hakkındaki bütün detaylar İzmir Karagöl yazımızda yer alıyor. 

Buca Gölet

İzmir Buca’da bulunan gölet piknik severlerin ve tabiat severlerin uğrak yeridir. Eğlence ve dinlenme adreslerinin başlangıcında gelen Buca Gölet’i fazlaca büyük bir alana sahiptir. İçerisinde fastfood, kafeterya, et, balık restoranları, amfi tiyatro, piknik alanları ve minik misafirleri için hususi oyun alanlarını barındırmaktadır.

Suyunbaşı Mesire Alanı

İzmir Torbalı’da bulunan Subaşı Mesire Alanı’nda görkemli şelalesiyle akan su, göletler ve piknik için ahşap masalar kent kalabalığından uzaklaşmak isteyen insanoğlu için uğrak bir yerdir. Özellikle yaz aylarından ziyaretçi sayısını 2-3 katına çıkaran Subaşı Mesire Alanı Torbalı Belediyesi tarafınca işletilmektedir. Torbalıya gelirseniz ne olursa olsun bu mükemmel mesire alanına uğramayı unutmayın. 

Aşıklar Şelalesi – Dikili

İzmir Dikili’de bulunan Nebiler Şelalesi öteki bir ismiyle Aşıklar Şelalesi olarak da bilinmektedir. Aşıklar Şelalesinin etrafında bulunan eski köklü ağaçlar, mağaralar ve görkemli ortamı görülmeye fazlaca değerdir. Dikili’ye giden ve burayı görmeden dönmeyen hiç bir gezgin yoktur. İçerisinde minik şelalelerin yanında muhtelif boyutlarda trekking parkurları da bulunmaktadır. Bu bakımdan yerli ve yabancı ziyaretçilerinin odak noktası haline gelmiş tabiat yürüyüş alanları vardır. Karaçam ormanında Aşıklar Şelalesinin arasında bununla beraber büfe ve yiyecek ihtiyaçlarınız arasında restoranlar bulunmaktadır.Konumu için tıklayın. 

Yiğitler Piknik Alanı – Kemalpaşa

İzmir ilinin Kemalpaşa ilçesinde bulunan bu mükemmel mesire alanı, çoğu zaman hafta sonları mahalli halk tarafınca çoğunlukla ziyaret edilmektedir. Turgutlu – Kemalpaşa istikametinde bulunan Yiğitler Köyü içinde yer edinen piknik alanına alaka her geçen zamanda artmaktadır. El değmemiş görkemli ormanı ve çay bahçelerinin bulunmuş olduğu Yiğitler Piknik Alanı güzel bir sabah kahvaltısı yapmak için tercih edilebilecek en ülkü noktalardan birisidir. Sevdiklerinizle birlikte sessiz ve rahatlık dolu bir ortam arıyorsanız otomobilinize binip bu görkemli yeri ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir