Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Dubai Vize İstiyor mu ?

Dubai Vize İstiyor mu ?

Ülkenin yedi büyük emirliğinden biri olan Dubai, hem de ülke turizminin de kalesi konumunda. Bir devre İngilizlerin kontrolünde olan Dubai, minik bir kasabayken dev gibi bir gezim cennetine dönüşmeyi başardı. Peki Dubai, Türkiye vatandaşlarından vize istek ediyor mu? Duba vizesi için lüzumlu evraklar neler? Dubai Transit Vizesi tam olarak ne idrak etme geliyor? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dubai Vize İstiyor mu ?

Dubai Vize İstiyor mu?

Ne yazık ki Dubai, Türkiye’den vize istek eden ülkelerden biri durumunda. Fakat lüzumlu evrakları temin edip genel koşulları karşılıyorsanız Dubai’ye gitmek fazlaca zor olmayacaktır. Dubai vizesi için bugün pek fazlaca hususi, aracı firma etkinlik yürütmektedir. Dubai vizesinin en temel özelliği, tümüyle online şekilde alınan bir vize olmasıdır. İnternet üstünden yapacağınız kolay birkaç işlemle başvurunuzu online şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu sayede muhtelif Büyükelçilik binalarında vakit kaybetmezsiniz.

Dubai vizesi mevzusunda danışmanlık hizmeti veren şirketler, online müracaat süreçlerini sizin yerinize organize edebiliyorlar. Umuma Mahsus geçişlik sahipleri ülkeye girebilmek adına bu vizeyi temin etmek zorundadır. Öte taraftan Hususi ive Hizmet Pasaportu sahipleri ise bu mevzuda birazcık daha ayrıcalıklı. Bu kişilerin, 180 günlük vakit diliminde, 90 günü aşmayacak halde ülke arasında gezi etmeleri gerekiyor. Dubai vizesini gezinsel ve emek verme/oturma vizesi olarak iki ana grupta inceleyebiliriz. Turistik vizeler ise kendi içlerinde 4’e ayrılır:

  • 30 Günlük Tek Giriş
  • 30 Günlük Çok Giriş
  • 90 Günlük Tek Giriş
  • 90 Günlük Çok Giriş

Oturma ya da çalışma vizesi olarak adlandırılan vize ise:

  • 6 Aylık Sınırsız
  • 1 Senelik Sınırsız

gibi opsiyonlara sahiptir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi almak istediğinizde lüzumlu olan aktüel evraklara Dubai Konsolosluğu’nun resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.Özel bir konum oluşmadığı sürece müracaat aşamasında şunlar isteniyor ;

  • 1 tane fotoğraf
  • 1 adet kimlik fotokopisi
  • Yeni pasaportlara ait fotoğraflı bölümün renkli fotokopisi
  • İmzalı başvuru formu

Söz mevzusu müracaat formunu dikkatlice doldurmanız icap eder Genelde burada meydana getirilen en küçük hata bile sürecin uzamasına veya vizenizin negatif sonuçlanmasına niçin olabilmektedir. Dilerseniz müracaat formunu doldurmadan ilkin örnekleri inceleyebilir veya bu mevzuda deneyimli kişilerden yardımcı istek edebilirsiniz. Hakkınızda şüpheli bir konum oluşursa, o biçimde konsolosluk sizden ek belgeler istek edebilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu

Duba vize başvurusunu şahsen ve online olarak (şu adresten) yapmanız gerekiyor. Genellikle vize başvuruları 2 haftalık vakit  dilimi arasında müspet veya negatif halde neticeleniyor. Özel durumlar sürecin uzamasına niçin olabilmektedir. Bu tip durumlarda konsolosluk sizi isterse bizzat müessese binasına çağırabilir, burada sizi mülakata doğal olarak tutabilir.

Dubai Vizesini Kaç Günde Alabilirim ?

Dubai’de resmi dinlence olan Cuma ve Cumartesi günleri hariç, başvurular çoğu zaman 72 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Dubai Vize Ücreti

30 günlük vize için şu anda 808 TL, 90 günlük fazlaca girişli vize için ise 2161 TL istek edilmektedir. Fiyatlar belli dönemlerde artış gösterebilmektedir. Bu nedenle müracaat öncesi aktüel tutarları konsolosluğun sayfasından test edebilirsiniz.

Dubai Transit Vize

Transit vize, adından da anlaşılacağı suretiyle Dubai aktarmalı uçuşlarda, ülkeye kısa süreli gezim olanağı saplayan, hususi bir vize türüdür. Vize başvurusu yapıldıktan sonrasında 72 saat süresince ülkede özgür halde dolaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir