Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Bostancı Lunapark Gezi Rehberi

Bostancı Lunapark Gezi Rehberi Bostancı gösteri merkezinin derhal yanında kurulu olan bu park 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam etmekte. Burası hiç eskimeyen bir yerdir. Sürekli bir halde kendini yeniliyor, devamlı daha entresan ve olmazsa olmaz bir hale geliyor. Lunapark, 1983 senesinde Ümit, Savaş, Celasun kardeşler tarafından limited firma olarak kurulmuş ve İstanbul Anadolu yakasında Bostancı lunapark isimli bu şirkete bağlı ilk yerleşik lunaparkını açmışlardır. Celasun ailesinin 1940’lar senesine dayanan lunapark geçmişleri Luna Lunapark’ın gerek kalite, gerekse yenilikçilik anlamında büyümesinde büyük bir rol oynamıştır.

Bostancı Lunapark Rehberi

Bünyesinde bulunan bütün oyuncakların İtalyan yapımı olması, Bostancı Lunaparkın ve Celasun adının itimat teşkil etmesini sağlamıştır. 2008 senesinde Anonim firma olarak yeni dönemine geçen Luna Lunapark 2010 yılı itibariyle Bostancı lunaparkın yanı sıra Çekmeköy- Taşdelen parkını da hizmete açmıştır. Günümüzde hem ergenler bununla beraber olgun bireyler bu parka gelmiş olarak son aşama fazla eğlenebiliyorlar. Parkın en güzel özelliği ise şehrin içinde, kalabalık bir bölgede yer alması. Böylece ulaşım da son aşama kolaylaşıyor. Aynı zamanda bazen muhtelif gösteriler de bu parkın içinde düzenleniyor. Park, eskiye bakılırsa daha azca alaka görse de halen son aşama popüler.

Bostancı Lunapark Neler Var?

Her yaşa hitap eden bir oldukca oyuncağı içimde barındıran parkta, zincir, uçak, atlı karınca, çarpışan arabalar, tehlike tüneli, ahtapot, G max, yıldız fire, çocuk treni, gondol (corsair), russian mountains ve twister coaster ile sizlerde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Mutlaka bir fırsat yaratıp gitmeli insan diyoruz. Çocuklarınızı anlamak, bazende kendi çocukluğunuza dönmek için.

Bostancı Lunapark Bilet Fiyatları

Bileter : 15 TL.10’Lu Bilet : 120 TL dir.

Bostancı Lunapark Nerede ve Nasıl gidilir?

Bostancı Lunaparkı Kadıköy, İstanbul’da bulunuyor.Toplu nakliyat araçları ile Bostancı istikametindeki minibüsler ve otobüsler ile kolayca bulabilirsiniz. Minibüs yolu üstünde Bostancı son durakta sol tarafınızda bulabilirsiniz. Eğer aracınız ile gidecekseniz, kumsal yolu Bostancı sapağından girdiğiniz yol sizi lunaparkın derhal önüne kadar götürecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir