Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Vizesiz Tatile Gidilecek Ülkeler

Vizesiz Tatile Gidilecek Ülkeler

Vize konusu çok sıkıntılı bir konu. Gitmek istediğiniz ülke için ucuz bir bilet bulduğunuzda hemen satın almak istersiniz. Ancak bilet satın aldıktan sonra vize alabilmenize gerek yoktur. Dolayısıyla biletiniz promosyon dersi ise, insanlar ucuz olduğu için vize almadıkları için ellerinde kaldıkları için bilet aldıkları için yanacaktır.

Ülkemizde bu sorunu çözmenin tek yolu, en azından Avrupa ülkelerinde / bölgelerinde yeşil pasaport sahibi olmaktır, ancak bazı meslek grupları da bu pasaportu kullanabilir. Bu imkana sahip değilseniz, tek seçeneğiniz vizesiz tatil için o ülkelere gitmektir. Ülkeler arası anlaşmalar sayesinde bu vize evrakları birbirinden kurtulabilir, kolaylıkla turist gezisi yapabilirsiniz.

Vizesiz Tatile Gidilecek Ülkeler

Vizesiz Tatil Yerleri

Bir balayı için veya tamamen arkadaşlarınızla seyahat amaçlı vizesiz tatile gidilecek ülkeler ile vize sorunu olmandan tatilinizi planlayabilirsiniz. Sizler için bazı popüler vizesiz tatil yerlerini listeledik. İşte onlar;

Vizesiz Sırbistan

Önce Sırbistan ile başlayalım. Tabii Sırbistan denilince akla doğrudan Belgrad geliyor. Belgrad, Tuna Nehri kıyısında yer alan bir Balkan ilidir ve çok popülerdir. Tarihi yapısı ve gelişmişlik düzeyi insanların tatil tercihlerini artırmıştır. Bu şehirde konaklama Avrupa ülkelerinden çok daha ucuz, özellikle önceden rezervasyon yaptığınızda lüks otellerde uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Belgrad’a gittikten sonra birçok tarihi eser ve müzeyi gezmelisiniz.

Şehrin her köşesinde yüzlerce yılın izlerini görebilirsiniz. Ayrıca tramvay ile şehir içi ulaşım çok kolay hale geliyor. Sırbistan’ı tercih etmelisiniz, gece hayatında çok popüler, özellikle öğrenci olduğunuz zamanlarda arkadaşlarınızla ziyaret ediyor.

Vizesiz Rusya

Elbette vizesiz bir diğer önemli ülke de Rusya. Bildiğiniz gibi her yaz binlerce Rus turist ülkemize akın ediyor. Elbette bir dönüş ziyaretine de ihtiyacımız var. Öncelikle dar giysiler giymenizi tavsiye ederiz. Buradaki hava -50 derece. Bu nedenle Rus turistler Aralık ayında bile ülkemizde denize girebilirler. Kışımız 0-10 derece geçiyor ve bize çok soğuk geliyor. Bu onların yazları olarak kabul edilir. Giyindikten sonra bu ülkeye girin.

Her şeyden önce Kremlin ideal bir mekan olmalı, bu bina Gotik Avrupa ülkelerine benzer mükemmel bir yapı. Bu yapı size neredeyse Rus konularını anlatabilir. Tabii yıllar içinde pek çok tadilat geçirdi ama devlet başkanının da bulunduğu bu ofis görülmeye değer. Burada yeterince vakit geçirdikten sonra kendinizi Arbat’a adamalısınız. Trafiğin olmadığı bu sokakta kendinizi bir sanatçı gibi hissedeceksiniz. O kadar çok ki, çok ünlü Rus sanatçılar bu sokakta yaşayanlar arasında sık sık karşımıza çıkıyor. Ne kadar uzun ve etkileyici bir cadde.

Ruslar da Arbat’ı ve bizi yansıtan tek cadde olarak kabul ediliyor, barların doluluğundan rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ancak konaklama, fiyattan sıkılmanıza neden olmayacaktır. Özellikle alkol ve sigara tüketimi inanılmaz ve fiyatlar da çok uygun… Bunu yapanlara söylesek bile yalan söylemeyeceğiz.

Vizesiz Ukrayna

Odessa’da gezilecek yerler hakkında bilgiler içeren Odessa’daki tarihi yerler ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Vize almadığımız ülkeler listemizdeki diğer ülke ise Ukrayna; gece hayatının daha popüler olduğu Ukrayna, tarihi ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Vizesiz Tayland

Her yıl milyonlarca turist alan Tayland, vizesiz ziyaret edilebilecek ülkelerden biridir.Doğal manzarası, plajları ve adaları vardır.

Dünyanın ilgi çekici yerlerinden biridir.Ayrıca dünyaca ünlü bir gece hayatına da sahiptir. Tayland’a vizesiz seyahat etmeden önce Pattaya’da neler yapabileceğimiz hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Tayland’da gezilecek yerler; Hakikat Tapınağı, Nong Noovh Tropikal Bahçesi, Sri Racha Tiger Hayvanat Bahçesi, Sualtı Dünyası, Alnik Kusen Sara Tapınağı. Bu yerler Pattaya’da.

Vizesiz Gürcistan

Gürcistan, Batum hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı Batum gezilecek yerler listesi Batum gezi rehberi yazımıza göz atabilirsiniz. Ülkemize yakın ve vizesiz ülkelerden biri olan Gürcistan, Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum başta olmak üzere her yıl çok sayıda turist almaktadır.

Vizesiz Brezilya

Brezilya, vizesiz ülkeler listemizde ülkemizden uzak, ancak bu vizesiz ülkeler için başka bir iyi seçim. Çok popüler ülkelere gitmeyi sevmiyorum.

Amacımın kültürel seyahat ve sosyal aktiviteler olduğunu söylerseniz, Andorra ve Arjantin’in size uygun olduğu söylenebilir. Tamamen farklı bir kültür, tamamen farklı bir doğa ve inanılmaz bir kültürel yaşam.

Ufkunu genişletmek isteyen bireyler mutlaka vizesiz oldukları ülkeler arasından tercih etmelidir. Ayrıca Bahamalar, yeni evli balayı çiftleri için mükemmel bir tatil ülkesidir. Önceden rezervasyon yapmanızı ve ayrılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir