Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Turistik İtalya Vizesi Nasıl Alınır , Gerekli Evraklar

İTALYA KONSOLOSLUĞU İSTENİLEN EVRAKLAR

-Pasaport

-Vize başvuru formu doldurulup 37’nci maddesi, 4.sayfa ve vekaletname  başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.(form ektedir)-reşit olmayan çocukların formu anne ve babası tarafından imzalanmalıdır.formdaki 17. Maddeye ev adresi yazılmalıdır.

-2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz biometrik fotoğraf-ön cepheden çekilmiş (ölçüler:35×40 mm)

-Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben dilekçe(kaşeli imzalı) şirket yetkilisi tarafından imzalanmış. Dilekçede çalışanın görevi,işe giriş tarihi,maaşı ve seyahat tarihleri belirtilmesi gerekmekte ve dilekçede yazan tarihlerle otel ve uçak tarihleri aynı olmalıdır.

-Seyahat sağlık sigortası(İngilizce)Sigortada yaralanma ve hastalanma durumunda yurda nakil ifadesi olması gerekli.Seyahatten bir gün önce ve sonrasını kapsamalıdır.Sigortayı biz yapabiliriz.

-Uçak rezervasyonu

-Otel rezervasyonu

-Şirketin imza sirküleri fotokopisi

Orijinal Ticaret odasından ıslak kaşeli imzalı Faaliyet belgesi (son 3 ay içerisinde çıkartılmış)Faaliyet belgesi elektronik olarak verilecekse 1 ay’dan eski olmamalıdır.

-Vergi levhası fotokopisi

-Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş ve güncel)

-İşe giriş bildirgesi fotokopisi (çalışan ise)

-Son üç aylık maaş bordrosu kaşeli imzalı (çalışan ise)

-Başvuru sahibinin kendi şahsına ait barkodlu 4a sgk hizmet döküm listesi(çalışan ise)Türkiye.gov.tr sitesinden barkodlu alınışı: sgk sayfasna girilir Ortak (A4/4B/4C) hizmetleri kısmın altındaki sgk tescil ve hizmet dökümüne tıklanır ve açılan sayfada barkodlu belge oluştura tıkladıktan sonra dosya indirilir.

-Son 3 aylık kaşeli imzalı orijinal banka hesap dökümü ve imza atan kişi veya kişilerin imza yetkisini gösteren imza sirküsü fotokopisi.(banka hesabı yeni işlenmiş ve seyahat masraflarını karşılayacak para gözükmelidir.)-Ticari başvurularda şirketin ve başvuru sahibine ait maaş hesabı  gerekmektedir.Emekliler emeklilik hesabının dökümünü vermelidir.

-Kimlik fotokopisi

-Varsa kredi kartı ekstresi, tapu,kira kontratı,araç ruhsat fotokopileri.

VİZE İŞLEM SÜRESİ:

-Randevu gününden sonra 10 iş günü

ÖNEMLİ NOTLAR:

-Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.(uzun süreli vize talebinde bulunulacaksa pasaport süresi istenilen vize süresinin bitiş tarihinden en az 3 ay fazla olması gerekmektedir.

-Pasaportta iki boş vize sayfasının olması gerekmektedir.

-Eski pasaportlar varsa yenisiyle beraber ibraz edilmelidir.

-Son 59 ay içerisinde schengen vize başvurusu esnasında parmak izi vermediyseniz şahsen başvuruya gelmeniz gerekmektedir.

-Almanyadan parmak izi verilmişse ve vizede i-ü gibi noktalama işaretleri varsa İtalya için tekrar parmak izi verilmesi gerekmektedir.

-Evlilikten veya boşanmadan dolayı soyadı değişmişse pasaportunda değişmesi gerekmektedir.

EK DETAYLAR:

-Öğrenciler için öğrenci belgesi(Orijinal ve İngilizce olmalı)

-Emekliler için sgk’dan alınmış emeklilik belgesi ve emekli maaşının olduğu banka hesap dökümü

-Reşit olmayan çocuklar için anne ve babadan noter onaylı orijinal muvafakatname (anne ve babayla birlikte seyahat etseler dahi gereklidir)

-Ekonomik olarak başkalarına bağımlı kişiler için tam tekmil nüfus kayıt örneği gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir