Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Side’yi Gezmek İçin 10 Neden

Antalya’nın manavgat ilçesine bağlı yegane bölge olan side, gezip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Pek fazla tarihi ve turistik yere sahip olan side’ye ilerlemek maksadıyla 10 sebep şunlar olabilir:

1- Aspendos Köprüsü

side’de gezilmesi gereken ve tarihin en varlıklı parçalarından sayılan yer, aspendos köprüsü’dür. M. S 4. Asır başında roma imparatorluğu vaktinde inşa edilen bu köprü, cumhuriyet döneminde restore edilmiştir. Günümüze kadar gelen bu tarihi köprü side’nin en mühim tarihi yerlerinden yegane tanesidir.

2- Side Anfi Tiyatrosu

kemerli mekânlar üstüne inşa edilmiş olan side anfi tiyatrosu tarihi kalıntılar içerdiğinden, görülmesi gereken tarihi yegane yapıdır.

3- Apollo Tapınağı

side’ye gittiğinizde mükemmel resimler çekebilmek ve günbatımını seyretmek maksadıyla ise, tarih kokan apollo tapınağını ziyaret edebilirsiniz.

4- Manavgat Şelalesi

side’ye gittiğinizde side’nin en zarif yerleri arasında yer meydan ve türkiye’nin en güzel şelalelerinden olan manavgat şelalesi’ni kesinlikle görmeniz lazımdır. Şelalenin etrafında yemek yiyebilir ve nefis şelale manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Byemekkaca bu bölgede rafting ve piknik gibi muhtelif aktiviteler de yapabilirsiniz. Manavgat şelalesi’nin civarında park yeri, büfe, hela gibi gereksinim duyabileceğiniz pek fazla yer bulunmaktadır. Devamını okuyun

5- Side Müzesi

tarihi yapıları görmeye meraklıysanız, side’ye gittiğinizde roma döneminde inşa edilen side müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Teşhir alanı genişleyen müzeyi ziyaret ederek, önceki dönemlerden kalan tarihi yapıtları inceleyebilirsiniz.

6- Eski kalıntılar

7- Plajlar ve havuz kulüpleri

doğası ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken yegane bölge olan side’de ince kumlu plajlar ve havuz kulüpleri de yer almaktadır. Dolayısıyla tatil gerçekleştirmek arzuluyanlar maksadıyla iyi yegane tercihtir.

8- Titreyen Göl

bölgenin en beğenilen tatil merkezi olan titreyen göle giderek, göl kenarında mevcut otellerde konaklayarak tatil yapabilirsiniz. Hafif yegane yel estiğinde suda oluşan titrek görüntü sebebiyle göle, titreyen göl adı verilmiştir. Içinde fazla sayıda kuş ve pekin ördeği bulunduran titreyen göl, sadece gölden ibaret değildir. Çevresinde kıyafet mağazaları, bar ve kafeler de yer almaktadır.

9- Agora Hamamı

side gezilerinizde agora hamamı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Arkeolojik aryemektırmalar gerçekleştirmek maksadıyla, önceki dönemden kalan kalıntıları ve simgesel tarihi yerleri gezebilirsiniz.

10- Side Otelleri

Her sene oldukca sayıda ferdin gittiği Side’de konaklama yapabileceğiniz pek oldukca otel bulunmaktadır. Side bölgesi otelleri ile de büyük seviyede beğeni toplamaktadır.

Side’ye tatile gittiğinizde konaklama yapabilmeniz için, Side’de otel arayışına girmek niteliğinde kalırsınız. Hangi otelde konaklarsanız konaklayın, ihtiyacınız olan pek oldukca şeyi Side otelleri içinde bulabilirsiniz. Konaklama ve dinlence amaçlı gelen misafirlerine iyi hizmet sunan oldukca sayıda Side otel yer almaktadır. Maya World Hotel, The Xanthe Resort&Spa, The Sense De Luxe Otel, Hane Sun Otel, Side Prenses Resort&Spa Hotel, Port River Hotel ve Victory Resort Hotel, Side bölgesinde konaklama yapabileceğiniz en popüler oteller içinde bulunmaktadır.

Bu oteller haricinde da oldukca sayıda konaklama yeri bulunan bölgede bütçenize ve ihtiyacınıza uyacak yerler bulabilmeniz mümkündür. Tüm mükemmel otellerin yanı sıra Side’nin otellerinin bir farkı daha oraya çıkıyor bu da Side Balayı Otelleri.

Side otellerinin hepsi, misafirlerini memnun edebilmek için, ziyaretçileri en iyi halde ağırlamaya itina göstermektedir. Kalacağınız otel ile alakalı minik bir inceleme yapmanız yararınıza olabilir. Her sene oldukca sayıda tatilcinin tercih etmiş olduğu bu bölge, zamanı ve gezinsel yerleriyle ön plandadır. Bu amaçla gelen kişilerin ise en mühim ihtiyacı, konaklamadır. Konaklama için oldukca sayıda otel alternatifinin bulunması, ziyaretçilere geniş bir seçenek imkânı sunar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir