Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

İstanbul’un Lunaparkları ve Tema Park Eğlence Merkezleri

İstanbul’da yer edinen ve evladınız ile ziyaret edebileceğiniz mükemmel oyun parklarını ve görülmesi ihtiyaç duyulan yerleri sizler için araştırdık ve listeledik. Sizlerde okuldan sonrasında yada dinlence günlerinde çocuklarınızı alıp küçük bir eğlence için bu parklara götürebilir ve onun oyun dünyasından keyif alışını seyredebilirsiniz.

Ülkemizde, bilhassa son zamanlarda gelişen toplumsal alanlar evlatlarımızın gerek dost edinmeleri ve sosyalleşmeleri gerek ise birazda olsa enerjilerini atmaları adına tasarlanmış alanlardır.Bu alanların son yıllarda geliştirilmiş olması da çocuklar için son aşama keyifli ve eğitici alanlar sağlamaktadır.Dünyada ve vatanımızda tema parkların sayısında artış yaşanmakta.İstanbul haricinde bir fazlaca ilimizde tema park yapımları hız kazandı.Ankara’da ve Eskişehir benzer biçimde illerimizde çok büyük tema parklar bulunuyor.Diğer illerimizde de bulunan tema parklar ile evladınız ile güzel zaman geçirebilirsiniz.

İstanbul’da Tema Parklar

Günümüz teknolojisinin çocuklarımızı evlere ve bilgisayar başına kitlemesi yada devamlı ellerindeki telefonlar ile oynuyor olması sizleri artık bıktırdı ise ve sizde çocuğunuzun bu mükemmel tema parklarda eğlenebildiğini görmek istiyorsanız, sizler için listelediğimiz tema parkları ve lunaparkları gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

İsfanbul Tema Park (Vialand)

Yaklaşık olarak 100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana kurulu olan İsfanbul, içinde hem oyun alanı hem alışveriş alanlarını içinde bulunduruyor. Bu görkemli alanın içinde hem de muhtelif göletler, gosteri ve konser alanları da yer alıyor. Park 2013 senesinde Recep Tayip Erdoğan tarafınca resmen açılmış olup oldukça ciddi miktarda alaka görmüştür. İstanbul’da Eyüp bölgesinde yer edinen parkı ziyaret ederek oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz.

Miniatürk

Türkiye’nin mini parkı olan Miniatürk’ün içinde vatanımızda yer edinen mühim yapıların tümün görebilirsiniz. Bu alana yayılan bütün yaratı maketleri küçük boyutlarda ama aslına tam anlamı ile uygundur. Park hususiyet ile ufaklıklara ülkenin mühim yapıtlarını işaret etmek adına da sık sık ziyaret edilmektedir.Miniatürk, Sütlüce’de Haliç kıyısında yer almıştır.

Kidzmondo

İlginç bir konsepte haiz olan bu parkın girişini reel bir tayyare kokpiti oluşturuyor. Bu kokpitten çocuklar suni şehre giriyorlar. Adeta ufaklıklara adanmış minyatür bir ömür alanı düşünün, işte burası tam da düşündüğünüz yer. Çocuklar bu şehirde çalışıp para kazanıyor ve bu para ile geçimlerini sağlıyorlar. Yaklaşık olarak 40 değişik mesleğin uygulanabileceği bu alan evlatları adeta reel yaşama hazırlıyor. Çocuklara bu mükemmel şehirde 150 tane eğitimli sorumlu eşlik ediyorlar.Kidzmondo ile çocuklar maaşlarını alıyor, yaşamlarını kazanıyorlar. 4-14 yaş grubu için son aşama hoş olan bu alan ise Trump avmsinin içinde yer alıyor. Park, pazartesi günleri haricinde her gün ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır.

KidZania

Gerçek dünyadan bigün yaşatabilirsiniz çocuğunuza. Gerek mesleği ile gerek toplumsal aktiviteleri ile bütün yaşamı bu parkta çocuğunuza öğretebilirsiniz. Adeta reel bir şehri çağrıştıran ve meksikalı bir yatırımcı tarafınca 14 değişik ülkede oluşturulan bu park ufaklıklara muhtelif meslek deneyimleri kazandırırken bununla birlikte da oyun alanı sunuyor. Çocuklar KidZania ile parka girip bir meslek seçiyor ve tüm gün suni kent içinde bu meslek hakkında emekler yapıyorlar.

İstabul Akvaryum

İstanbul Akvaryum ile su altı dünyasında bigün geçirmeye ne dersiniz? Çocuğunuz balıklara hayransa onu bu akvaryuma getirebilir ve güzel bigün geçirmesini sağlayabilirsiniz. Akvaryum, İstanbul Florya’da yer almıştır ve hafta içi ile hafta sonu her gün ziyaretçilerine açıktır.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum

Forum İstanbul içinde yer edinen Bayrampaşa Sea Life Akvaryum içinde 15.000’in üstünde deniz canlısı yer almıştır. Dalgıçlar bazen muhtelif gösteriler yapmakta ve ziyaretçilerine küçük bir alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

Emaar Akvaryum

İstanbul’da özellikle da hafta sonlarını değerlendirmek isteyenlerin öncelikli tercihleri içinde olan Emaar Akvaryum, yoğun bir ilgiyle karşılaşmaktadır. Emaar Square Mall arasında yer edinen bu hususi mekanda sizi 20 bin civarında sualtı canlısı bekliyor. Akvaryum arasında toplamda 48 tane tank yer alır. Burada su altı canlılarına 45 metrelik bir tünelin arasında yürürken tanıklık etmek oldukca ilgi çekici bir edinim sunar.

Viaport Lunapark

Her yaştan kişinin eğlenebileceği lunaparkın içindeki muhtelif oyun alanları vardır.Viaport Avm ve Lunapark ile Çarpışan otomobillerde çocuklarınız eğlenirken Roket’te sizde kendi limitlerinizi zorlayabilirsiniz. 

Korsan Adası (Viasea Tema Park)

Anadolu yakasında bulunan Korsan Adası, İstanbul’da süratli trenin keyfini çıkarabileceğiniz başka bir tema park. Avrupa’nın en süratli trenleri içinde yer edinen Red Fire ile eğlenceyi dorukta yaşayacaksınız.

İstanbul Dolphinarium

Dolphinarium yani Yunus Gösteri Merkezi sizlere denizde yaşayan memeli hayvanların eşi olmayan yaşantısını görme ve tanıma imkanı sunmakta olan mükemmel bir deniz ülkesi de denebilir. Dolphinarium, 2008 yılının sonlarına doğru ziyaretçilerine kapısını açmıştır.

BaBaLu Eğlence Parkı

Bu parkta çocuklarınız ile mükemmel zaman geçirebilirsiniz.BaBaLu Eğlence Parkı ile Çocukların enerjilerini masrafları ve güzel arkadaşlıklar edinmeleri için kurulan bu mükemmel park muhtelif oyun alanları ile evladınız görkemli bigün geçirebilir.

Moi Park

Avrupanın en büyük kapalı eğlence merkezi Moi Park ile eğlence sınır tanımıyor.

Legoland İstanbul

Lego yaşamına hoşgeldiniz.Herkesin çocukluğunda büyük zevk alarak oynadığı legolar artık oldukca daha fazlası ile Legoland’da.

Forestanbul Macera Park

Ülkemizin en kapsamlı serüven ve aktivite alanı olan Forestanbuli doğa güzelliklerinin ortasında müthiş bir eğlence vadediyor. 2014 senesinden bu yana hizmet veren Macera Park, yakın vakit ilkin Çekmeköy’e taşındı. Burada Taşdelen Mesire Alanı arasında Forestanbul’un keyifli dünyasıyla tanışabilirsiniz. Burada 25 bin metrekarelik bir alan arasında, sevdiklerinizle birlikte oynayacağınız oyunlarla stresten olabildiğince uzaklaşabilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti

İstanbul’un eğlence alanındaki en hususi mekanlarından önde gelen Silivrikapı Buz Pisti, olimpik tipi bir buz pistine ev sahipliği yapıyor. Amatör kullananların yoğun alaka gösterdiği pist, kendinizi buz pisti üstünde geliştirmeniz için mühim bir fırsat sunuyor. Buz pistinin toplam kapasitesi 900’dür. Burada bazen profesyonellere şahit olmanız da mümkündür. Aynı zamanda hokey, jimnastik, karate benzer biçimde hususi hobi saatleri laf konusudur. Ücretli halde fitness hizmetleri de mekan arasında sunulur.

Snowpark Torium Avm

İstanbul’un eğlence mekanları denildiği vakit akla gelen ilk yerlerden önde gelen Torium AVM, bünyesinde oldukca mühim bir snowpark barındırır. Bu alan yıl süresince kar keyfini yaşamanızı sağlar. Buranın tasarımını oluşturan şirket bununla birlikte Dubai Mall’da da rol almıştır. Snowpark Torium AVM’de tamamen reel kar kullanılmaktadır.

Aqua Marine

Aqua Marine Büyükçekmece Su Oyunları Merkezi tarafınca işletilir. 1999 yılında açılışı meydana getirilen mekan 3 bin benlik bir kapasiteye sahiptir. Burada olimpik ve yarı olimpik türlerinde hususi havuzlar bulunur. 60 metrelik kamikazi, 90 metrelik piton ve 100 metrelik blachole, size hususi bir edinim sunar. Ayrıca ırmak üstünde rafting deneyimini tatmak için de bölgeye gelebilirsiniz.

Marina Aquapark

Marina Aquapark, Viaport bünyesinde açılmıştır. Şu anda şehrin en yüksek kapasiteli su parklarından biri olarak öne çıkan mekan, özellikle yazları müthiş alaka görür. Burası, kavurucu yazları serinlemek isteyenler için çok ülkü bir alandır. Marina Aquapark 15 bin metrekarelik bir alanı kaplar ve denizin kıyısında konumlanır.

Aqua Dolphin

Aqua Dolphin değişik tip ve büyüklerde yer edinen havuzlar ile kaydıraklardan oluşan keyifli bir yerdir. Çocuklu ailelerin öncelikli tercihleri içinde bulunan Aqua Dolphin’de toplamda on kaydırak yer alır. Parkta erişkin ve çocuk havuzları haricinde bir de dalga havuzu bulunur. Burası için hususi olarak hareket eden parasız servisler laf konusudur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir