Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

İsfanbul Tema Park (Vialand)

İsfanbul Tema Park (Vialand)

Yerli Disneyland olarak malum ve Türkiye’nin ilk Tema Park konseptine haiz olan İsfanbul Tema Park, aslen ancak bir eğlence alanı değil. İçerisinde avmsi, restoranlar, beyazperde ve bowling salonu benzer biçimde bir oldukça değişik hususi alan bulunan eski ismi ile Vialand, haftanın 7 günü de günlük yaşamın temposundan sıkılmış olan büyükleri ve eğlenmek isteyen minikleri ağırlıyor.

Eski ismi Vialand olan ve şimdiki yeni ismi İsfanbul Tema Park (Vialand) içinde birçok birim bulunduran ve her yaş grubuna hususi eğlenceler yer edinen büyük bir tema park. Yirmiden fazla birim bulunan tema parkta heyecanın oldukca yükseldiği yerlerden biri de 110 km hızında olan Nefeskesen. Bu birim ile hakikaten de solukları kesecek bir coşku ve eğlence sunuyorlar. Nefeskesen haricinde Fatih’in Rüyası, Adalet Kulesi, Çılgın Nehir ve Viking üniteleri en oldukça tercih edilen eğlence noktaları.

İsfanbul’da Neler Var ?

Tema Park içinde yirmiden fazla eğlence ünitesi bulunuyor.Aynı zamanda bir avmsi ile mağazalar, sinemalar, restoranlar ve bowling salonu yer alıyor.İsfanbul her yaş grubu için bir eğlence yer almakta.Gelin beraber İsfanbul içinde bulunan üniteleri bakalım.

Nefeskesen

Çığlık atmamak zor olsa gerek, çünkü  110 km hızı aşan bu tren, binenlere coşku dolu dakikalar yaşatıyor.Nefeskesen saatte 900 şahıs kapasiteye haiz.

Fatih’in Rüyası

Fetih zamanına orda olmak isteyenler için Fatih’in Rüyası ünitesi sizleri 1453 yılına götürüyor.

Adalet Kulesi

50 metre yüksekliği bulunan bu kule sizleri aniden boşluğa bırakıyor ve tarifsiz bir coşku yaşamanızı sağlıyor.

Çılgın Nehir

Dokuz benlik botlar ile ortalama 700 metre uzunlukta çılgınca bir seyahat ve maceralar sizleri bekliyor.

Viking

Biraz ıslanabilirsiniz bu ünitede.Viking ünitesi aniden sizi 15 metre yükseklikten minik bir gölete bırakıyor ve büyük bir coşku yaşatıyor.

Minik Kaşifler

160 Metre uzunluğundaki Minik Kaşifler tüneli dünyanın her yerinden geçerken ufaklıklara hem keyifli dakikalar yaşatırken hemde dünya kültürlerini öğretiyor.

Maceraperest

Nefeskesen size fazla geliyorsa 80 km hıza ulaşan ve 30 metre yükseliğe çıkan bu treni deneyebilirsiniz.

Tema Park içinde yer edinen öteki ünitelerin adları ise şöyle;

Saray Salıncağı, Uçan Çocuklar, Safari Tüneli, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Minik Kaşifler, Jet Ski, Kahraman İtfayeciler, Küçük Madenciler, Gelin Oynayalım, Çarpışan Arabalar, Cesur Sürücüler, Bulut ekspresi, Bir Zamanlar İstanbul, Atlı Karınca, 360, Sihirli Oda, Minik Pedallar, Zıp Zıp Kanguru

İsfanbul Giriş Ücreti 2020

İsfanbul Tema Park giriş tutarı erişkin için 99,99 TL, Çocuk (4-14 Yaş) 99,99 TL ve 0-3 yaş ise ücretsiz.Ayrıca Jungle Park bilet fiyatı ise 20 TL.Park Korona virüs nedeni ile şu an kapalıdır.1 Ekim 2020 tarihinde yenileme emek vermesi için park kapanmıştır.Yeni sezonda yeniden açılacaktır.

BİLET TÜRÜ GİRİŞ ÜCRETİ
Yetişkin 99,99 TL
Çocuk (3-14 Yaş) 99,99 TL
Yıllık Kart 399,00 TL
Bebek (0-3 Yaş) Ücretsiz

Giriş ücretleri mevsime ve döneme bakılırsa değişim gösteriyor. Tema Park bu sürem fiyatlarını 75 TL ile 150 TL içinde belirlenmiş. Nisan ayında 84,99 TL benzer biçimde fiyatlar yer alırken haziran ayında 119 TL ve Temmuz aylarında 149 TL benzer biçimde fiyatlar yer alıyor.Sonbaharda fiyatlar 79-89 TL seviyesinde. 0-3 Yaş Bebek giriş tutarı ücretsiz.

Çalışma Saatleri

SEZON AÇILIŞ SAATİ KAPANIŞ SAATİ
Hafta İçi 11:00 19:00
Hafta Sonu 11:00 20:00
     

İsfanbul Nerede?

İstanbul ili, Eyüp ilçesi sınırları içinde bulunan İsfanbul Tema Park, eskiden Alibeyköy Taş Ocakları olarak malum alanın üstüne kurulmuş vaziyette. 600.000 metrekare benzer biçimde kocaman bir alanı kaplayan Park’a ulaşım içinse oldukca değişik alternatifler mevcut.

Nasıl Gidilir?

Şahsi Aracınızla

 E-5 yahut TEM’den giderken Bayrampaşa çıkışlarından çıkıp Eyüp ve Gaziosmanpaşa tabelalarını takip ettiğinizde bir müddet sonra karşınıza İsfanbul tabelaları da çıkacaktır.

Otobüs ile

Eminönü’nden 55, Gaziosmanpaşa’dan 99A, Alibeyköy’den 39Y, Alibeyköy’den 39D, Alibeyköy’den 47, Alibeyköy’den 39O, Alibeyköy’den 49Y, Eyüp’ten 55EB, Eyüp’ten 86V,  Gaziosmanpaşa’dan 55T, Eyüp’ten 55ET, Eyüp’ten 55M hatlarının hepsi ile de İsfanbuld’a ulaşmanız mümkündür.

İletişim ve Adres Bilgileri

Adres : Yeşilpınar Mahallesi Şehit Metin Kaya Sok No:11 34065 Eyüp/İstanbul
Telefon : +90 212 600 01 00
Fax : +90 212 600 01 28

Haritası ve Konumu

Tema Parka ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir