Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Cennet Cehennem Mağaraları Nerede, Giriş Ücreti

Cennet ve cehennem mağaraları, iki çukur veya çöküntü, bu mağaralar son derece derin ve ilginç bir görünüme sahiptir. Bölge, eski çağlardan beri itibarını korumuştur. Mağaranın efsanevi bir anlamı var. Mağaraya cennet ve cehennemin çöküşü de denir. Bu bölgenin oluşumu, kireç tabakasının zamanla yeraltı suları tarafından eritilmesinden kaynaklanmaktadır. Bölgeden gelen turistler geçmiş hissiyle bölgeden ayrılıyor ve o dönemde seyahat ettiklerini söylüyorlar.

Cennet Cehennem Mağaraları Nerede, Giriş Ücreti

Cehennem Mağarası, Cennet Mağarası’na yaklaşık 75 metre mesafededir. Burası mitolojide Zeus’un ateş püskürten ejderhayı yendiği için “Cehennem Mağarası” olarak adlandırılır. Cennet Mağarası’nın girişinde bir kilise var. Bu kilisenin görünümünden çok eski zamanlara kadar izlenebileceği açıktır. Kilise, Meryem Ana’ya hitaben dindar bir kişi tarafından yaptırılmıştır. Kilisenin girişinde de Meryem Ana’ya hitaben yapıldığına dair yazılı bir kayıt bulunmaktadır.

Mağarada yaklaşık 452 basamak vardır 300 basamak sonra kiliseye ulaşılır. Mağaradaki nem oranı çok yüksektir. Bu nedenle özellikle yaşlıları ve kalp hastalarını uyarmak önemlidir. Mağaranın tüm basamakları indiğinde yeraltının sesi net bir şekilde duyulabilir. Aynı zamanda baskıya da dikkat edin. Mağaranın ilerisinde birçok restoran var. Bu nedenle tur sonrası lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bu restoranların çoğu harap durumda.

Cennet Cehennem Mağaraları Resimleri

Cennet Cehennem Mağaraları Giriş Ücreti

Mağaralar için giriş ücreti 35 TL olarak belirlenmiştir.Bu bilet ile ayrıca Astım Mağarasını ziyaret edebiliyorsunuz.

Ziyaret Saatleri

Mağaralar ziyaret saatleri şu şekilde;

  • Yaz Dönemi 1 Nisan – 1 Ekim Açılış Saati: 08:00 Kapanış Saati: 19:00
  • Kış Dönemi 1 Ekim – 1 Nisan Açılış Saati: 08:00 Kapanış Saati: 16:45

Mağaralar haftanın her günü açıktır. MüzeKart geçerlidir.Gişe Yaz ve kış kapanış saatleri ise şu şekilde; Yaz Dönemi: 18:30 Kış Dönemi: 16:15

Cennet Cehennem Mağaraları Nerede ve Nasıl Gidilir?

Cennet ve Cehennem mağaraları, Mersin ilinde ve Silifke ilçesinde bulunmaktadırlar. Silifke-Mersin kara yolunu takip ederken yolda gördüğünüz kuzeye dönen sapağa saparak mağaralara ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu sapak 20. kilometrede karşınıza çıkacaktır.

Haritası ve Konumu

Mağaralar için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir