Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Buğday Emtiası Günün Kaybettireni Olurken, Petrolde Artış Sürüyor

Haftanın ilk muamele gününde emtia piyasasında komplike bir tablo izleniyor. Gümüş, platin, bakır ve paladyum gibi metal emtiaları yükselirken; pamuk, buğday, mısır, soya fasulyesi gibi tarımsal ürünlerde oklar kırmızıyı gösteriyor. Ham petrol geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye devam ederken, buğday günün en fazlaca düşeni oldu. Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Amerika türü ham petrolün varili Asya işlemleri süresince yükseliş gösterdi. TSİ 14.50’de %1,48 artıda 64,54 dolardan muamele görüyor. Gün içerisinde 64,90 ile en yükseği kaydeden fiyatlar, Cuma günü %4 olan haftalık kaybını %2,5’e indirdi. Emtia ürünleri içerisinde ise fiyatı en fazlaca yükselen olarak listenin ilk esnasında yer aldı.

Onu %1,52 artan benzin, %1,07 artan kalorifer yakıtı izledi. 27,77 dolardan muamele bulan gümüş %1,04 oranında terfi etti. Böylelikle metal grubu içerisinde en fazlaca yükselen oldu. Listenin beşinci esnasında ise %1 primli muamele bulan canlı sığır yer ediniyor.

Buğday kontratları %2,36 ekside muamele görüyor. Tarımsal emtialar içinde en önemlilerinden kabul edilen buğday, haftalık bazda %5, aylık %7 kıymet kaybederken, senelik bazda yatırımcısına %30 kazandırdı. Şu anda 658,40 seviyesinden muamele görüyor.

Gün içerisinde 655,88 – 668,50 içinde hareket eden buğday, 7 Mayıs’ta 767,00 ile ayın en yükseğini kaydetti. Sponsorlu

Parasız VİOP tecrübe etme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin. Iktisat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir