Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

YERLİ HALKA 7.5, TURİSTE 20 LİRADAN SİMİT SATAN SEYYAR SATICIYA CEZAİ İŞLEM

[ad_1]

Antalya‘nın Demre ilçesinde simidi yerli halka 7.5, yabancı turiste 20 liraya satan B.M. adlı simitçiye, toplam 1162 lira idari para cezası uygulandı. Simitçi ayrıca faaliyetlerinden men edildi.

Turizmin önemli merkezlerinden Demre’deki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi, yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Antalya’da yaşayan M.Ö. ve eşi H.Ö. (49), tatile gittikleri Demre’de Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’ni ziyaret etti. Müzenin yanındaki simitçiden simit almak isteyen M.Ö., simitçinin kendisine simit satmaması üzerine şaşırdığını belirtti. Turistin yanında kendisine simit satılmayan M.Ö., simitçiyle diyaloğunu cep telefonuna kaydetti. Simidin yerli halka 7.5 liradan, turistlere 20 liradan satıldığını öğrenen M.Ö., O kadar simit var. Neden bana ‘sana simit yok’ diyorsun Turistlere ayrı mı oluyor bu iş Bir şeyin bedeli neyse odur. Arkadaşlar görüyorsunuz simitçimiz bize Türk olduğumuz için simit vermiyor. Bana ilk önce ‘simit yok’ dedin diyerek tepki gösterdi.

‘SİMİT VERİRİM AMA TURİSTİN YANINDA ‘YOK’ DERİM’

Yaklaşık 1 metre uzunluğunda dizili simitlerin olduğu görülen kamera kayıtlarında simitçi, Ben turistin yanında sana simit satamam. Ben turiste 20 liradan simit satıyorum. Sana 7.5 liraya verdiğimi görürse adam ne der Simit veririm ağabey, neden vermeyeyim ama turistin yanında ‘yok’ derim ağabey. Ben simidi 20 liraya satıyorum. Sana orada veremem dedi. Bu sırada simitçi, simidin fiyatını soran turiste, ‘1 euro’ yanıtını verdi. Simitçinin o anları kameraya yansıdı.

1162 LİRA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Kamera görüntülerini inceleyen Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, hemen harekete geçti. Konuyla ilgili açıklama yapan Kocakaya, Demre Belediyesi Zabıta ekiplerince bahsi geçen kişinin B.M. isimli şahıs olduğu öğrenildi. B.M.’ye ‘seyyar satıcılık yapmaktan, ekmek ve simit gibi gramaj ve fiyatı ilgili kurumca belirlenen azami satış fiyatına uymamaktan’ toplam 1162 lira idari para cezası uygulandı ve ayrıca faaliyetlerinden men edildi. İlçemizde bu tür seyyar faaliyette bulunan satıcılara müsaade edilmeyerek denetimlerimiz devam etmektedir dedi.

ARŞİV GÖRÜNTÜLERLE

HABER Aslı DURANANTALYA, (DHA)-

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Antalya Simit Aziz Güncel Haberler[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir