Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Türkiye’nin en ünlü kayak merkezi Uludağ sonunda beyaz gelinliğini giydi

[ad_1]

Türkiye‘nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’da dün gece başlayan kar yağışı gün itibari ile şiddetini arttırarak devam etti. Meteorolojinin sitesinde yer alan bilgilere göre hava sıcaklığının sıfırın altında 6 derece olarak ölçüldüğü Oteller Bölgesinde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye ulaştı.

PİSTLER HAFTASONUNA KADAR AÇILACAK

Karın yağmasıyla birlikte otelcilerin yüzü gülmeye başlarken rezervasyon için arayanların çoğaldığı öğrenildi. Pistlerin ise hafta sonuna kadar açılacağı belirtildi.

“30 YILDIR BU KADAR GEÇ YAĞMAMIŞTI”

İzmir’den Uludağ’a tatile gelen Ali Demir, ” Her yıl olduğu gibi bu yılda Uludağ’a tatil için geldik. Son geçtiğimiz 30 yıldır kar bu kadar geç yağmamıştı. Bu senede Ocak ortasında yağdı. Bugünden itibaren sezon açılmıştır. Yarın bütün pistlerin açık olacağını ümit ediyoruz” dedi.

“ÇOK SEVİNÇLİYİZ”

Günler öncesinden hazır olduklarını fakat karın eksik olduğunu belirten Otel Genel Müdürü Murat Pınarcı, ” Dün itibariyle başlayan kar yağışı bugünde devam ediyor. Bu şekilde devam ederse hafta sonuna pistleri açmış oluruz. Karla birlikte rezervasyon için telefonlarımız susmuyor. Buda bizim için çok güzel bir şey. Çok sevinçliyiz. Zaten otelimiz açıktı. Şuanda da hizmetimize devam ediyoruz” dedi.

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Türkiye Uludağ 3. Sayfa Güncel Haberler

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir