Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Ticari İspanya Vizesi

İspanya Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır , Evraklar

İSPANYA KONSOLOSLUĞU İSTENİLEN EVRAKLAR

-Pasaport

Vize başvuru formunu doldurulup 37’nci maddesi ve son sayfadaki imza kısmı başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.(form ektedir)-reşit olmayan çocukların formu anne ve babası tarafından imzalanmalıdır.Başvuru formunun 36. Maddesindeki ve son sayfadaki yer ve tarih kısmını doldurmayınız.Başvuru formuna kızlık soyadınızı yazmayınız.

Başvuru formunun elle doldurulması gerekli,bilgisayarda doldurulan form kabul edilmiyor.

-2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz biometrik fotoğraf(ön cepheden çekilmiş)-ölçüler 35x45mm- Gözlüklü fotoğraf kabul edilmemektedir.

-Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben İngilizce veya İspanyolca dilekçe(kaşeli imzalı olmalı ve seyahat tarihleri belirtilmeli) şirket yetkilisi tarafından imzalanmış.-ticari başvurularda masrafların şirket tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

-Başvuru sahibi taradından konsolosluğa hitaben seyahat amacını belirten İngilizce veya İspanyolca dilekçe

-Davet eden şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılmış,kaşeli ve imzalı davetiye(davetiyede seyahat tarihleri ve seyahat edecek kişilerin ad ve soyadlarının belirtilmesi gerekli) Davetiye başka bir ülkeden gönderilmişse başvuru sahibine ait banka hesap dökümü gerekmektedir.

Orijinal İngilizce veya İspanyolcaSeyahat sağlık sigortası-kaşeli ve ıslak imzalı(biz yapabiliriz)-Sigortada euro haricindeki para birimleri kabul edilmemektedir

-Uçak rezervasyonu,İngilizce veya İspanyolca(tur acentaları tarafından yapılan rezervasyon kabul edilmemektedir,havayolunun sitesinden yapılmış olmalıdır)

-Otel rezervasyonu,İngilizce veya İspanyolca-grup başvurularında herbir kişi için ayrı rezervasyon gerekli

-Şirketin imza sirküleri fotokopisi

Orijinal Faaliyet belgesi (son 6 ay içerisinde çıkartılmış)Faaliyet belgesi elektronik olarak sunulacaksa 3 aydan eski olmamalıdır.

-Vergi levhası fotokopisi

-Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş ve güncel)

-İşe giriş bildirgesi fotokopisi (çalışan ise)

-Son üç aylık maaş bordrosu ıslak imzalı ve kaşeli(çalışan ise)

-Başvuru sahibinin kendi şahsına ait barkodlu 4a sgk hizmet döküm listesi(çalışan ise)Türkiye.gov.tr sitesinden barkodlu alınışı: sgk sayfasna girilir Ortak (A4/4B/4C) hizmetleri kısmın altındaki sgk tescil ve hizmet dökümüne tıklanır ve açılan sayfada barkodlu belge oluştura tıkladıktan sonra dosya indirilir.

-Firma sahipleri için barkodlu bağkur  dökümü

-Son 3 aylık kaşeli imzalı orijinal banka hesap dökümü(banka hesabı yeni işlenmiş ve seyahat masraflarını karşılayacak para gözükmelidir.)fon hesabını kabul etmemektedir.

Başvuru sahibi şirket sahibi ise ve şirket yalnızca kendisine ait ise şirket hesabının sunulması gerekmektedir.Emekliler emeklilik hesabının dökümünü vermelidir.

-Kimlik fotokopisi(telefon ve benzeri cihazlarla resmi çekilen kimlik görüntüsü kabul edilmemektedir,fotokopisi çekilmeli yada scan edilmelidir)

-İkametgah belgesi(Muhtarlıktan alınan orijinal ikametgah veya e-devletten barkodlu alınabilir)

-Tam tekmil nüfus kayıt örneği(1. Dereceden tüm aile bireylerinin olması gerek.anne baba eş çocuk)

VİZE İŞLEM SÜRESİ:

– Ticari 8 iş günü,Turistik 17 gün

ÖNEMLİ NOTLAR:

-Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.(uzun süreli vize talebinde bulunulacaksa pasaport süresi istenilen vize süresinin bitiş tarihinden en az 3 ay fazla olması gerekmektedir.

-Pasaportta iki boş vize sayfasının olması gerekmektedir.

-İş sözleşmesini kabul etmemektedir.sgk işe giriş bildirgesi gerekli.

-Eski pasaportlar varsa yenisiyle beraber ibraz edilmelidir.

-Son 59 ay içerisinde schengen vize başvurusu esnasında parmak izi vermediyseniz şahsen başvuruya gelmeniz gerekmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir