Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Narperi’nin Bileziği film ekibi, saçlarını keserek İranlı kadınlara destek oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen festival, film gösterimi, söyleşi ve oturumlarla devam etti. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu’nda, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde yaşayan kadınların üç aylık el sanatları atölyesinde toplumsal cinsiyet rolleriyle ilişkili eşitsizlikleri sorgulamalarını ve kendi güçlerini keşfetmelerini anlatan Jale İncekol yönetmenliğindeki “Narperi’nin Bileziği” belgeselinin özel gösterimi yapıldı.

MAHSA EMİNİ İÇİN SAÇLARINI KESTİLER

Gösterimin ardından söyleşiye katılan yönetmen İncekol ile kadınlardan oluşan film ekibi, saçlarının bir bölümünü keserek, İran’da vefat eden Mahsa Emini ile mücadele başlatan kadınlara destek verdi. İncekol, gerçek hayatla oyuncuları bir araya getirmek için öncelikle Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi üyeleriyle bir atölye başlattıklarını belirtti. Kadın üreticilerle üç ay çalıştıklarını vurgulayan İncekol, “Öğretmenlerimiz onlara el işi eğitimleri verdi. 17 üretici kadının yanı sıra 5 amatör oyuncu, 2 profesyonel oyuncu var ekipte. Ben hepsini harmanlamak istedim. Çok da anlaşılmasın istedim. Hangileri oyuncu hangileri gerçek diye. Biraz kafamız karışsın istedim” ifadesini kullandı.

Antalya'da 'Narperi'nin Bileziği' film ekibi, saçlarını keserek İranlı kadınlara destek oldu

İRAN’DAKİ KADINLARA DESTEK

İncekol, İran’daki kız kardeşlerin büyük bir mücadele başlattığını, filmin ekibi olarak onların yanında durduklarını söylemek istediklerini kaydetti. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise Türkiye’de üretimin önemli olduğunu, kadın üreticilerinin de önemli başarılar elde ettiğini bildirdi. Gösterime Bozkurt Kaymakamı Tayyar Emre Mahmutoğlu ve belgeselde rol alan kadın çiftçiler de katıldı.

Antalya'da 'Narperi'nin Bileziği' film ekibi, saçlarını keserek İranlı kadınlara destek oldu

Kaynak: AA / Güncel

Mahsa Emini Antalya İran Magazin Güncel Haberler

[ad_2]

roundme.com
qooh.me
yourquote.in
bigpictureclasses.com
atlas.dustforce.com
lifeofpix.com
artmight.com
ulule.com
crunchyroll.com
brownbook.net
community.atlassian.com
krachelart.com
telefonda sex hattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir