Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Louvre Müzesi Paris

Louvre Müzesi Paris

Louvre, Fransa’da açılan ilk ulusal müzedir. Müzenin açılışı Fransız Devrimi’nden sadece birkaç yıl sonraydı. 1793’te. Müze, sadece Fransa’daki ilk ulusal müze olmasıyla değil, aynı zamanda dünyanın en önemli sanat eserleri (Mona Lisa gibi) ile de ünlü.

Louvre Müzesi Paris Hakkında Bilgi

Müze yedi bölümden oluşuyor ve en fazla eser ve en geniş yüzey alanıyla dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir. Müzenin tüm eserlerini gezmek için bir dakikanızı ayırırsanız; müzenin yıl içinde açılması bir yıl sürer dersek belki daha açıklayıcı oluruz. Bu nedenle Louvre, ister bir rehberle ister bir haritayla, büyük bir şehir gibi bir müzeyi ziyaret etmek ve birkaç günlük bir gezi yapmak için yeterlidir. Louvre Müzesi’ni harita üzerinden ziyaret etmenin bir başka nedeni de müzenin sadece içinde kalıntılar değil aynı zamanda mimari bir üsluba sahip olması dolayısıyla oldukça ilginç ve farklı detaylara sahip olmasıdır.

Lanks, bizim için çok önemli olan bir ziyaret dahil Türk müzelerinden eserler de çaldı. Bu bakımdan yeni nesillerin kültürlerini ve miraslarını daha iyi korumaları da bir ders.

Louvre Müzesi Resimleri

Louvre Müzesi Giriş Ücretleri

Müzeye giriş 18 yaş altındakiler, Avrupa Birliği vatandaşı olan ya da oturma izni olan 18-25 arasındakiler için ücretsiz.

Bilet fiyatları 12 Euro’dan başlıyor ve müzeyi gezmek istediğiniz bölgeye göre ekstra ödeme yapabilirsiniz. Ancak, benzer bir uygulama ile bir Paris Müze Kartı (müze kartımıza eşdeğer) alırsanız, Louvre’u Paris’te 60’tan fazla müzeye ücretsiz olarak girmek için kullanabilirsiniz.

Paris Museum Pass ücreti ise şu şekilde;

  • 2 Günlük: 48 Euro
  • 4 Günlük: 62 Euro
  • 6 Günlük: 74 Euro

Louvre Müzesi Ziyaret Saatleri

Müze her yıl 1 Ocak, 1 Mayıs, 25 Aralık ve 14 Temmuz’da (Bastille Günü) kapalıdır.

Müze sabah 9:00, pazartesi, perşembe, cumartesi ve pazar günleri 18: 00’e kadar ziyarete açıktır. Kapanış saati Çarşamba ve Cuma 21: 45’tir.

Sabah ilk birkaç saat kapıda olmakta fayda var çünkü müzeyi gezmek bir gün için bile uygun değil. Bu nedenle müzeyi gezmek isteyenler çarşamba veya cumayı tercih edebilir.

Louvre Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Louvre Müzesi Fransa’da Paris ilinde yer almaktadır.

Metro yakınlarınızdaysa sizin için en kolay seçenek olacaktır. Metro’dan Palais-Royal–Musée du Louvre İstasyonu’nda inerseniz müzeye yürüyerek gidebilirsiniz.

Otobüsle gelecek olursanız 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95 nolu otobüs hatlarının tamamı Piramit’in önünde durmakta.

Şahsi aracı ile gelmek isteyenler için de müzeye oldukça yakın olan avenue du Général Lemonnier (Général Lemonnier Caddesi) altında bir otopark bulunmakta ve her gün 07:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermekte.

Louvre Müzesi Ulaşım Haritası

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir