Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

KHK’lı öğretmen Figen Çapkur cezaevine girişte çıplak aramaya maruz kaldı

KHK’lı öğretmen Figen Çapkur cezaevine girişte çıplak aramaya maruz kaldı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 26 Ekim’de tutuklandıktan sonra Diyarbakır Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na konulan KHK’lı Figen Çapkur’un (47) çıplak aramaya uğradığını açıkladı.

Gergerlioğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Çıplak arama tacizi onur ve kişiliğe saldırıdır. 26 Ekim’de tutuklanıp Diyarbakır Kadın Kapalı CİK’e gönderilen tansiyon hastası KHK’lı Figen Çapkur bugün bize başvurusunda ÇIPLAK ARAMAYA uğradığını ifade etti.” dedi. Öğretmen Çapkur’un oğlu Taha Eren Çapkur da haberi doğrulayan bir mesajla “Maalesef” dedi.

Üç çocuk annesi Çapkur’un cezaevinde 8 kişilik hücrede 2’si çocuk 16 bayan ile birlikte kaldığı belirtildi. Çapkur’un tututuklandığı günden beri koğuşta yerde yattığı kaydedildi.

13 YAŞINDAKİ KIZI TEHDİT EDİLEREK GÖZALTINA ALINMIŞTI

Eşi 6 yıldır cezaevinde tutulan 3 çocuk annesi öğretmen Figen Çapkur (47), cezasının onandığı gerekçesiyle evinden alınarak Diyarbakır’da cezaevine konulmuştu. İlk gözaltına alındığında da polis ekiplerinin başında olan KOM amiri, Çapkur’un 13 yaşındaki kızını, “Daha önce yaşadığınız travmaları tekrar yaşatmamızı istemiyorsan anneni bize teslim et.” sözleriyle tehdit etmişti.

25 Ekim Salı akşamı saat 19.00 dolaylarında kızıyla birlikte Adıyaman’da yaşadığı evin kapısına gelen 10 polis, öğretmen Figen Çapkur’u gözaltına alarak cezaevine götürmek istedi. Kapı önüne sandalye koyarak polislere savcılık kararını soran 13 yaşındaki Selma Çapkur, “Annemi götüremezsiniz” dedi. Bunun üzerine polisler savcılıktan gelecek olan arama kararını beklemeye başladı.

KARARI BEKLERKEN VEDALAŞTI: ŞİMDİ DE 13 YAŞINDAKİ KIZIM SORGUDA

Savcılıktan gelecek kararı beklerken yurt dışında olan çocukları, arkadaşları ve dostlarıyla vedalaşan Figen Çapkur, şu notları paylaşmıştı:

“Yine aynı şeyleri yaşıyorum. Şimdi de 13 yaşındaki kızım sorguda. 1 saattir kapıda arama kararını bekliyor annesini vermeyen bir yürekle. Nöbette… Rabbim güç kuvvet versin, inşallah hastalanmaz, nöbet geçirmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir