Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Katar’da Gezilecek Yerler

Klasik Ortadoğu ülkelerinden değişik olarak dünyaya açılma ve modernleşme politikası uygulayan Katar, gelinen noktada ülkede yaşayan yabancı nüfus, uygar metropoller ve yapılar ile bu doğruyu net biçimde gözler önüne seriyor. İş amacıyla Katar’a yerleşen ve buradaki ömür standartlardan oldukca memnun olan oldukça sayıda yabancıdan laf edebiliriz. Aynı zamanda mükemmel konumu sebebiyle Katar’ın yaz aylarında  dünyanın her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yaptığını da söyleyebiliriz. Henüz genç bir ülke bulunmasına karşın varlıklı yer altı kaynaklarını doğru yatırımlara dönüştürmeyi beceren Katar, bilhassa gezim alanında mühim değişimlere imza attı. 

Katar’ın başkenti Doha’da yer edinen Katar Kültür köyü, turistlerin ziyaretçi akınına uğruyor. Burası ülkenin kültürüne dair temel kodları bünyesinde barındırması açısından hususi bir yer. Köy uygar bir Açıkhava sanat müzesine dönüştürülmüş durumda. Burada en elit tiyatro oyunlarına, fotoğraf sergilerine, konser yahut hususi gösterilere muadil gelme olasılığınız oldukca yüksek. Öte taraftan Katar Plajı da derhal bu köyün arasında yer alıyor. Bu durum, köyün cazibesini bir kat daha arttırıyor.

Souq Waqif

Katar’ın en egzotik gezi duraklarından biri olan Souq Waqif, minimum adı kadar ilginç bir yer. Özel bir dokuya ve atmosfere haiz olan Souq Waqif, özellikle sinematografik mimarisiyle göz dolduruyor. Film Festivaline de ev sahipliği icra eden bölgede oldukca ilgi çekici hediyelik eşya dükkanları bulunuyor. Öte taraftan buranın capcanlı mahallelerinde, sokak sanatçıların ilgi çekici gösterileri sizi büyüleyecek.

Corniche

Katar gezilecek bölgeler listemizin sonraki durağı Corniche. Doha Körfezi’nin derhal yanıbaşında yer edinen dev gibi Corniche, aslına bakarsanız Doha arasında uzun bir kordonu anlatım ediyor. Özenli bir biçimde oluşturulmuş bu 7 kilometrelik alanda yürürken başınızı sağa sola bakmaktan alıkoyamayacaksınız. Corniche, Doha’nın tam manasıyla kalbi diyebileceğimiz bir noktada yer alıyor. İslam Eserleri Müzesi’ni bir müddet gezdikten sonrasında Corniche süresince hususi bir gezintiye çıkabilirsiniz. Yerel halk, palmiye ağaçlarından oluşan kordonda spor yapmayı oldukca seviyor. Kıyıda hususi yelkenlerle tekne turlarına çıkmanız da mümkün.

Khor Al Adaid

Doha’dan bir nebze uzaklaşıp soluğu Khor Al Adaid’de alabilirsiniz. Khor Al Adaid, resim açısından adeta bulunmaz bir nimet. UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’ne dahil etmiş olduğu bölgede çölün denizle olan dansına tanıklık edebilirsiniz.Bölgede yer edinen kum tepelerinin 35 metrenin dahi üstüne çıktığını söyleyebiliriz.

Banana İsland

Banana İsland’a gelmiş olarak Katar’ın ne kadar şahane plajlara haiz bulunduğunu görebilirsiniz.Turkuaz denizin beyaz kumlarla buluşmuş olduğu Banana İsland, atmosfer olarak Maldivler’i anımsatıyor. Muz Adası olarak dilimize çevirebileceğiniz Banana İsland’ın 750 metrelik uzun bir plajı bulunuyor. Adaya ulaşmak için feribot seferlerinden faydalanmanız mümkün. Ada arasında hususi golf sahalarının olduğunu da hatırlatalım.

Racing and Equestrian Club

Doha arasında yer edinen ilgi çekici yerlerden bir tanesi de Racing and Equestrian Club. Burası at mevzusunda tam anlamıyla bir aden diyarı. Dünyanın en güzel Arap atlarının yetiştirildiği Racing and Equestrian Club’e gelmiş olarak at yarışlarına tanıklık edebilirsiniz. Katar’da at yarışı mevzusunda oldukça hususi bir kültürün laf mevzusu bulunduğunu belirtelim. Üstelik at yarışlarını kovuşturmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir