Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

İspanya’da 44 ev, kilise, okul ve otelin olduğu bir köy 260 bin avroya satışa çıkarıldı

[ad_1]

İspanya‘da son yıllarda giderek artan boşalan köyler sorunu ilginç bir olayın yaşanmasına neden oldu. Emlakçılık hizmeti veren bir internet sitesinde yer alan ve Portekiz sınırı yakınlarındaki Zamora kentine bağlı Salto köyünün satışa çıkarıldığını duyurdu.

JANDARMA KIŞLASI BİLE VAR

Büyükşehirlere göçten dolayı boşalan köyde 44 ev ile kilise, okul, otel, bar, eski bir havuz, spor kompleksi hatta eski bir jandarma kışlası bulunduğu bildirildi.

200 KİŞİNİN İLANA BAKTIĞI ÖĞRENİLDİ

Köydeki mülk sahiplerinin temsilciliğini yapan emlak şirketinden bir yetkili, 260 bin avroya 5 gündür satışta olan köyün ilanına şimdiye kadar 200 kişinin baktığını, çok sayıda telefon aldıklarını, 2 İspanyol, 1 Portekiz ve 1 İngiliz’in alım için ilgilendiğini söyledi.

TURİZM İÇİN İDEAL OLDUĞUNU BELİRTİLDİ

Eski bir hidroelektrik santralinden dolayı 1950’li yıllarda inşa edilen köye yakın doğal bir parkın olduğu, 1989’da santralin kapanmasının ardından nüfusun yavaş yavaş azaldığı bildirildi. Santralin 2000’li yılların başında turizm kompleksi kurulması amacıyla bir yatırımcıya satıldığı ancak projenin hiçbir zaman hayata geçirilmediği bilgisi paylaşıldı. Köyü alacak girişimcilerin gerekli yatırımları yaparak burayı kırsal turizme açabileceği belirtildi.

Kaynak: AA / Güncel

Portekiz Jandarma İspanya Dünya Ekonomi Güncel Haberler

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir