Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Günübirlik daireler Meclis gündeminde! Sıkı denetim ve cezalar geliyor

[ad_1]

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), yeni yasama yılında ekonomiye yönelik yoğun çalışmalar yapacak. Gündem üç bölüme ayrılırken ilk gündem Meclis sıralarına geldi. İcralık dosyalardan öğrenci desteklerine kadar çok sayıda düzenleme gerçekleştirilecek.Teklif önce plan ve bütçe komisyonunda, ardından Genel Kurul’da ele alınacak.

Bu yıl EYT mağduriyetinin giderilmesine yönelik çalışmalara hız verilirken sorunun çözülmesine kesin gözü ile bakılıyor. Taslak çalışmalarında sona gelinen düzenlemenin bakanlık tarafından kısa süre içinde Meclis’e getirilmesi bekleniyor.

Bu yıl içinde sözleşmeli personelin statüsü hakkında yapılacak düzenlemeler de Meclis ve kamuoyu gündeminde önemli yer tutuyor.Kamudaki yaklaşık 600 bin personelin kadroya geçmesiyle ilgili sona gelinirken teknik çalışma büyük ölçüde tamamlandı.

Öte yandan sık sık gündeme gelen ve düzenlemeye gidilmesi istenen bir başka konu da günübirlik dairlerle alakalı. Turizm sektörüne ilişkin olarak yapılacak yenilikler kapsamında mercek altına alınacak olan günübirlik evler denetim altına alınacak. Bu yerlerin başka kişilere kiralanmasının önüne geçilirken, konuya ilişkin cezaların artması da bekleniyor.

Haberler.com – Turizm

Turizm Ekonomi Haberler[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir