Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Fethiye Kamp Alanları – Ücretsiz ve Ücretli Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Alanları ve Ücretsiz ve Ücretli Kamp Yerleri liste

Fethiye kamp alanları yazımız ile Muğla ilinin benzeri olmayan naturel güzelliklere ev sahipliği yapmış olduğu Fethiye ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve parasız en iyi kamp yerlerini sizler için listeledik.Yazımızda kamp yapabileceğiniz bölgeler ile alakalı detaylar, ücretler, ulaşım ve kontakt detayları yer alıyor.

Fethiye Kamp Alanları Ücretsiz

Fethiye bölgesinde kamp yapabileceğiniz parasız alanlar bulunmuyor.Yani sizlere teşkilatlı halde sunulmuş bir parasız kamp alanı yok.Ancak tabiat içinde yada koylarda ücret ödemeden kamp yapanlar var.Son zamanlarda bu vaziyet oldukca azaldı.Çünkü kamp alanları haricinde çadır kampı yapmanız yasak.Bir oldukça koyda bu mevzuda uyarma tabelaları ile karşılaşabilirsiniz.Bu duruma aldırmadan yeniden kamp meydana getiren kişiler var sadece ceza kesilme riskini göze almanız gerekiyor.

Fethiye Kamp Alanları ve Ücretsiz ve Ücretli Kamp Yerleri liste

Fethiye Kamp Alanları

Muğla’nın birçok tabiat güzelliğine ev sahipliği meydana getiren Fethiye ilçesinde yer edinen sizlere pek oldukça olanak sunan kamp alanlarını inceliyoruz.Koylarda, denize yakın yada ormanlık alan içinde tabiat ile iç içe bigün dercetmek isteyenlere hususi kamp yerlerini tutarları, imkanları kontakt ve ulaşım detayları ile beraber listeledik.

Ölüdeniz Doğa Kamp Yeri

Ölüdeniz bölgede yerli ve yabancı turistler tarafınca fazlasıyla alaka bulan bir yer.Denize yakın yada kumsal şeridinde çadırınızı kurup kamp yapmak yasak sadece tenha bölgelerde kamp yapanlar var. Bu bölgede kamp yapmanız için en iyi alan ise Doğa Kamp Yeri.Orman içinde sakin bir kamp için iyi bir tercih olacaktır.

Kamp alanında konaklayabilir ve bölgede meydana getirilen dalış, yamaç paraşütü ve tekne turları şeklinde aktivitelere katılabilirsiniz.Kamp yeri plaja 15 dk adım atma mesafesinde bulunuyor. Orman içinde yer edinen kamp, tabiat yürüşleri arasında mükemmel bir yer.

Kampta sizlere tuvalet, duş, elektrik imkanlar sunuluyor.Elektrik enerjisi güneşten elde edilmiş olduğu için saç kurutma şeklinde makineler kullanılmıyor sadece şarj cihazlarınızı rahatça kullanabilirsiniz.Çadır kampı yer edinen kampta ek olarak bungalov ve ağaç ev şeklinde imkanlarda mevcut.

Kamp Fiyatları :Kendi Çadırınızda Konaklama (Tek Kişi) : 65 TL

Çadır Kiralama ile Konaklama (Tek Kişi) : 100 TL

Ağaç Ev : 120 TL

Akşam Yemeği Açık Büfe : 35 TL

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Ölüdeniz Caddesi Aşağı Kuyu Çukuru Küme Evleri No:1 Ölüdeniz/Fethiye – MUĞLATelefon : 0 (535 ) 644 96 62 – 0 (532) 202 56 44Haritası : Navigasyon için konumu.

Kelebek Vadisi Kamp Alanı

Fethiye’nin en güzel koylarından birisi olan ve 80 değişik kelebek çeşitine ev sahipliği meydana getiren Kelebekler Vadisi kamp alanı tercih edebileceğiniz en iyi yerlerden birisi.Kamp alanı içinde talep eder sizlere sunmuş olduğu çadırlada kalabilir talep eder kendi çadırınızı getirebilirsiniz.Fiyat olarak ücretler sezonda yüksek.Çadırda kalmak istemeyenler arasında bungalov evler bulunuyor.İmkan olarak mini bir market ve sabah ve akşamları yiyecek yiyebileceğiniz bir yerde sizlere sunuluyor.Kamp tutarları ve konaklama için sunmuş olduğu imkanlara kadar bütün detaylar Kelebekler Vadisi yazımızda yer alıyor.

Kamp Fiyatları :Kendi Çadırınızda Konaklama (Tek Kişi): 140 TL

Çadır Kiralama ile Konaklama (Tek Kişi): 170 TL

Bungalov Ev : 200 TL

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Kelebekler Vadisi Fethiye – MUĞLA

Telefon : 0 (530) 302 19 65

Haritası : Navigasyon için konumu.

Kabak Koyu Kamp Alanı

Fethiye’nin yeniden benzeri olmayan güzellikteki bir başka koyu olan Kabak Koyu oldukça sayıda kamp alanına sahip.Bölgede kamp yapabileceğiniz oldukça fazla seçenek var.Bölge naturel güzellikleri ile sizleri büyüleyecek.Ayrıca meşhur trekking rotalarından birisi olan Likya Yolu bu bölgeden geçiyor.Koy ile alakalı ayrıntılı bilgiler ise Kabak Koyu yazımızda yer alıyor.

Bu seçenekler arasından seçtiğimiz kamp bölgeleri ile alakalı bilgiler paylaşalım;

Lilith Camping

Kabak Koyunda kamp ve konaklama olarak tercih edebileceğiniz Lilith Camping, sahile oldukca yakın.Çadır kampı yapabileceğiniz şeklinde ek olarak değişik bir tecrübe için çingene otomobillerinde da konaklayabilirsiniz.Ayrıca değişik bungalov evlerde bulunuyor.Güzel yiyecekleri, sunmuş olduğu imkanları, temizliği ve konumu ile tercih edebileceğiniz bir kamp yeri.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Faralya Köyü, Uzunyurt Mevki, Kabak Mahallesi Fethiye – MUĞLA

Telefon : +90 252 642 12 17

Haritası : Navigasyon için konumu.

Shiva Camp

Shiva Camp, denize uzak sadece mükemmel manzarası leziz yiyecekleri ve imkanları ile tercih edebileceğiniz bir kamp yeri.İster çadır kampı yapın talep eder sunmuş olduğu bungalovlarda kalın.Doğanın tam arasında birazcık daha lüks bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için ülkü bir yer.Sunduğu imkanlarda havuz da var.

Kamp Fiyatları :

Çadır Konaklama 2 Kişi Fiyatı : 140 TL

Bungalov Deluxe : 500 TL Bungalov Standart : 400 TL (iki şahıs fiyatı)

İki odalı 6 kişilik konaklama : 600 TL

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Faralya Mahallesi Kabak Koyu No: 41 Fethiye – MUĞLA

Telefon : +90 546 690 2040Haritası : Navigasyon için konumu.

Katrancı Orman Kampı

Özellikle çadır kampı yapmak isteyenler için oldukca iyi bir seçenek olarak Katrancı Orman Kampı karşımıza çıkıyor.Çadır kampı için ucuz diyebileceğiniz uyguyn fiyatlı bir yer.Deniz ve ormanın iç içe olduğu bir yer.Fiyatların müsait olması sezonda oldukça fazla şahıs tarafınca tercih edilmesine ve bunun kararı olarakta çadırların birbirine oldukça yakın olması şeklinde bir problemi ortaya çıkarıyor.Günübirlik olarakta giriş yapabilirsiniz.

Kamp Fiyatları :Çadır Kampı: 55 TL

Karavan Kampı : 65 TL

Günübirlik Giriş Yetişkin : 8 TL

Günübirlik Giriş Öğrenci : 4 TL

Günübirlik Giriş Araba : 24 TL

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Katrancı Tabiat Parkı, Katrancı, Fethiye – MUĞLA

Telefon : +90 252 633 63 67

Haritası : Navigasyon için konumu.

Camp Caretta Kamp Yeri

Kamp alanı bilhassa çadırlar içinde mesafenin öteki kamp alanlarına bakılırsa daha müsait olması nedeniyle tercih edilebilecek bir yer diyebiliriz.Sunduğu imkanlar içinde tuvalet, ortak kullanımda buzdolabı ve ücretli çamaşır makinesi bulunuyor.Sunduğu alanlarda temizlik ehil düzeyde.Günlüklü koyuna adım atma mesafesinde diyebiliriz.Ayrıca koy ve plaj ile alakalı detaylar Günlüklü Koyu yazımızda.

Kamp Fiyatları :

Çadır Kampı 4 Kişilik: 200 TL

Kendi Çadırın ile 2-3 Kişi : 150 TL

Kendi Çadırın ile 4 ve üzeri : 170 TL

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Yanıklar, Günlüklü Koyu, Günlüklü Mevki, Fethiye – MUĞLA

Telefon : 0 (541) 778 32 36

Haritası : Navigasyon için konumu.

Cennet Koyu Kamp

Fethiye’nin benzeri olmayan koylarından birisi olan Cennet Koyunda yer edinen kamp alanı denize oldukca yakın.Ulaşım için deniz yolunu tercih edebilirsiniz.Doğa içinde kamp yapabileceğiniz, denize yakın ve müsait fiyatlı bir kamp yeri.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres : Karaağaç Balartlı Cennet Koyu, Fethiye – MUĞLA

Telefon : 0 (544) 352 87 55Haritası : Navigasyon için konumu.

Muğla şehri ve Fethiye ilçesine yapacağınız gezilerde görülmesi ihtiyaç duyulan bölgeler için Muğla’da gezilecek bölgeler ve yazımızın mevzusu olan güzel ilçemiz içinse Fethiye’de gezilecek bölgeler yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir