Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İmamoğlu’na gönderme: Birileri bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmek istiyor

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da yeni inşa edilen hastanelere giden yolların yapımında sıkıntılar bulunduğunu belirterek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiden biz İstanbul’da hastane inşa ettik mi, belediye başkanlarım Kadir Topbaş, Mevlüt Uysal hemen yol yapımına girişirlerdi. Şimdi öyle mi, şimdiki başkan geldiğinden beri elini taşın altına koymuyor. Birileri bizim yaptığımız bu raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunların kimler olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Bunlara en güzel dersi Haziran’da vermeye var mıyız?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından diğer satır başları ise şu şekilde: “Biz sevgimizi bu şehre yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz. İstanbul’a kazandırdığımız yeni ulaşım projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Uzunluğu 7.4 km olan 4 istasyonlu bu metro hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Kadıköy’e bağlamaktadır. Pendik’ten 10 dakikada, Kartal’dan 12 dakikada, Kadıköy’den 50 dakikada ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

Önümüzdeki birkaç ay içinde şu an devam eden yatırımlar tamamlandığında bu hattı İstanbul Havalimanı’na kadar ulaştıracağız. İstanbul’daki raylı sistem ağı uzunluğunu 270 km’nin üzerine çıkarıyoruz. Halen inşası süren projelerle bu rakam 366 kilometreyi geçecektir. Birileri raylı sistemleri üzerine almak istiyor. Bunlara dersi seçimlerde vereceğiz.

İstanbul’un her sorunuyla ilgileneceğiz. Turizminden ticaretine bu şehrin her bir gündemi bizim gündemimizdir. İBB’nin belediye başkanı Bodrum’da. Erdoğan’ın bakanları nerede? Doğal afetin olduğu yerde. Yeri geliyor Kastamonu’da, yeri geliyor Bartın’da… Şu anki İBB Belediye Başkanı’nın bir işin ucundan tutmak gibi bir derdi yok. Arkadaş ben İstanbulluyum. Burada büyüdüm. Nerede neyin nasıl olduğunu gayet iyi bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Belediye Başkanı ne iş yapar? Haziran geliyor. Haziranda bunların topuna gereken dersi İstanbullu verecektir. Ama ilgili Bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı mağdur etmiyor. İstanbulluyu çaresiz, sahipsiz bırakmıyor. Bizim derdimiz siyaset, makam ve makam değildir.”

İmamoğlu Politika Güncel Haberler Son Dakika[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir