Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi

ÇEK CUMHURİYETİ KONSOLOSLUĞU İSTENİLEN EVRAKLAR

-Pasaport

-Vize başvuru formu doldurulup 37’nci maddesi,37’nci maddenin altında no:24 yazan kısım ve formun sonundaki imza kısmı başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.(form ve tercümesi ektedir)-reşit olmayan çocukların formu anne veya babası tarafından imzalanmalıdır.

-2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz biometrik fotoğraf-ön cepheden çekilmiş.(ölçüler 35×45 mm)

-Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben dilekçe(kaşeli imzalı) şirket yetkilisi tarafından imzalanmış.Dilekçede başvuru sahibi’nin adı ve seyahat tarihleri’nin belirtilmesi gerek.

-Seyahat sağlık sigortası,kaşeli imzalı(seyahatten bir gün önce ve sonrasını kapsamalı)-Sigortayı biz yapabiliriz.

-Uçak rezervasyonu

-Otel rezervasyonu(otelden konfirmasyon alınmalı ve otelin kaşesi ve imzası olmalıdır-her başvuru sahibinin ad ve soyadı rezervasyonda mutlaka olmalıdır.)

Otel rezervasyonu bookingden yapılmışsa ve konfirmasyon numarası varsa otelden konfirmasyon alınmasına,kaşe ve imzaya gerek yok. 

-Şirketin imza sirküleri fotokopisi

-Faaliyet belgesi fotokopisi(son 3 ay içerisinde çıkartılmış)

-Vergi levhası fotokopisi

-Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş ve güncel)

-İşe giriş bildirgesi fotokopisi (çalışan ise)

-Son üç aylık maaş bordrosu,ıslak imzalı ve kaşeli (çalışan ise)

-Başvuru sahibinin kendi şahsına ait barkodlu 4a sgk hizmet döküm listesi(çalışan ise)Türkiye.gov.tr sitesinden barkodlu alınışı: sgk sayfasna girilir Ortak (A4/4B/4C) hizmetleri kısmın altındaki sgk tescil ve hizmet dökümüne tıklanır ve açılan sayfada barkodlu belge oluştura tıkladıktan sonra dosya indirilir.

-Son 3 aylık kaşeli imzalı orijinal banka hesap dökümü(banka hesabı yeni işlenmiş ve seyahat masraflarını karşılayacak para gözükmelidir.)-banka hesabı başvuru sahibinin kendi şahsına ait olmalı ve maaş hesabı olmalıdır, ticari başvurular içinde geçerlidir.

-Kimlik fotokopisi

-Evlilik cüzdan fotokopisi

-Varsa kredi kartı ekstresi, tapu,kira kontratı,araç ruhsat fotokopileri.

VİZE İŞLEM SÜRESİ:

-Randevudan sonra 10-15 iş günü

ÖNEMLİ NOTLAR:

-Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.(uzun süreli vize talebinde bulunulacaksa pasaport süresi istenilen vize süresinin bitiş tarihinden en az 3 ay fazla olması gerekmektedir.

-Pasaportta iki boş vize sayfasının olması gerekmektedir.

-Eski pasaportlar varsa yenisiyle beraber ibraz edilmelidir.

-Son 59 ay içerisinde schengen vize başvurusu esnasında parmak izi vermediyseniz şahsen başvuruya gelmeniz gerekmektedir.

EK DETAYLAR:

-Öğrenciler için öğrenci belgesi(E-devlet’ten kare kodlu alınması gerekmektedir)

-Emekliler için emeklilik cüzdan fotokopisi

-Anne ve babayla seyahat etmeyen reşit olmayan çocuklar için anne ve babadan noter onaylı orijinal muvafakatname.Anne-baba ve çocuk beraber seyahat ediyor ama aynı anda başvuru yapmıyorlarsa,yine noter onaylı muvafakatname gerekmektedir.

Muvafakatnamede; Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna ifadesi olmalı ve seyahat edilecek ülkenin Çek Cumhuriyeti olduğu belirtilmelidir.Seyahat tarihlerinin ve vize türünün (Single yada Multiple) yazılması gerekli.Örnek: Oğlum Ahmet Işık’ın 20.09.2019-25.09.2019 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’ne yapacağı seyahatte Multiple vize talebinde bulunuyorum.

Anne baba ayrı olup çocuk velayeti kendisinde olan velisi ile beraber seyahat ediyor olsa dahi diğer veliden muvafakatname gerekmektedir.

cek-islem-sureci-formu15-iş-günü-altındaki-başvurular-için-gerekli-1

ÇEK-EK-FORM-1

ÇEK-FORMU-İNGİLİZCE-1

SCHENGEN-FORM-TERCÜMESİ-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir