Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Bursa’da gezilecek yerler, Bursa’da gezilecek tarihi ve doğal yerler

[ad_1]

Kış turizmi olarak oldukça popüler olan Bursa‘da birçok gezilecek yer bulunmakta. Bunlardan bazıları Uludağ, İnegöl, Mudanya, Gemlik, ve Bursa Ulu Camii gibi oldukça önemli ve popüler yerlerdir. Tarihi olarak birçok farklı yapıyı içinde bulunduran Bursa, sene içerisinde birçok ziyaretçi ağırlamakta. Ayrıca içerisinde birçok termal oteli barındıran Bursa, tatil yapmak isteyen kişilerin en üst sıralarında yer almakta.

Genellikle kış sporları için oldukça elverişli olan bursa, ülkemizde kayak yapmak için tercih edilen şehirler arasında birinci sırada. Doğal güzellikleri ve temiz havası ile diğer yerlerden ayrılan Bursa’da İskender, Pideli Köfte, Kestane Şekeri gibi farklı yöresel ve meşhur yemeklerini de yemeyi ihmal etmeyin.

Uluslararası standartlarda olan Uludağ kayak merkezi, 2543 metre yüksekliğiyle bölgesinde bulunan en büyük dağ olma özelliğini taşıyor. Doğallığı ile insanları kendine hayran bırakmayı başaran Uludağ kayak merkezi, kış mevsiminde neredeyse dünyanın tamamından gelen turistleri ağırlıyor. Ayrıca Uludağ kayak merkezi, Türkiye’nin en çok tercih edilen kış sporları merkezleri arasında yer alıyor.

Bursa'da gezilecek yerler, Bursa'da gezilecek tarihi ve doğal yerler

Bursa’nın meşhur yemeklerinden birisi olan İnegöl köftesine ev sahipliği yapan İnegöl ilçesi, şaşırtıcı ormanları ve ünlü kaplıcaları ile sizleri bekliyor. Kültür çeşitliliği sayesinde sadece İnegöl köftesi ile değil, birçok farklı yemek çeşidi ile geniş bir mutfağa sahip. 100.000 Hektarlık ormanlara ev sahipliği yapa İnegöl birçok farklı ağaç çeşidini içerisinde barındırmakta. Ayrıca Alaçam şelalesi ve Alaçam kanyonu gibi doğal güzelliklerini de gezmenizi öneriyoruz.

İstanbul’a olan ulaşım kolaylığı sayesinde hafta sonu tatillerinde oldukça sık tercih edilen yerler arasında yer alıyor. İstanbul üzerinden vapur ile 1,5 saat ile ulaşabilmeniz mümkün. Mudanya ilçesi, Bursa’da tatil yapmak için en iyi seçeneklerden birisi olarak listemizde yer alıyor. Turistik açısından gelişmiş olması sebebiyle birçok otel, kafe, eğlence mekânı gibi farklı seçeneklere de imkân sunuyor.

Tatil için dingin ve sakin bir yer arıyorsanız Gemlik sizin için güzel bir seçim olabilir. Ayrıca tarihi zenginliği sayesinde birçok mekâna ev sahipliği de yapıyor. Gemlik kaplıcaları ile şifa bulmak için de Gemlik ilçesini de ziyaret edebilirsiniz. Üç tarafı sıradağlar ile kapalı olan Gemlik’debirçok konaklama yeri ve müze bulunmaktadır.

Bursa'da gezilecek yerler, Bursa'da gezilecek tarihi ve doğal yerler

Tarihi ve mimari açıdan oldukça etkileyici bir yapıya ve 20 adet kubbeye sahip olan Bursa Ulu Camii, Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. 1855 Yılında gerçekleşen deprem sebebiyle restorasyona alınmıştır. Hat sanatının en etkileyici ve büyüleyici örneklerindendir.

Türkiye’nin en uzun teleferik hattı olma özelliğini taşıyan bursa teleferik hattı, Uludağ üzerindeki konaklama alanları kadar uzanmaktadır. Teleferik hattı yaklaşık olarak 32 dakikada yolculuğunu tamamlamakta. Bu sayede sizlere yarım saatlik bir manzara keyfi sunacaktır. Sessiz, sakin bir bursa turu isteyen ziyaretçiler için güzel bir tercih olabilir.

Kendine has sokakları ve Osmanlı mimarisini içeren konakları ile sessiz bir gezi isteyen kişiler için en uygun seçeneklerden bir tanesidir. Ailenizle birlikte güzel bir tatil geçirebileceğiniz Tirilye bölgesi, organik ürünler konusunda oldukça zengindir. Ayrıca Tirilye Bursa’nın Mudanya ilçesinde yer almaktadır. İçerisinde görülmeye değer birçok tarihi mekân yer almaktadır.

Bursa Tatil Gündem – Longtail Turizm Gündem Yaşam Haberler[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir