Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

BTS müzik grubu üyelerinden Jin, bu yıl askere gidiyor

[ad_1]

Güney Kore‘de askerlik yasasının değişmesine neden olan müzik grubu Bts‘nin üyelerinden birinin bu yıl zorunlu askerlik yapacağı bildirildi. Yonhap’ta yer alan haberde, ülkede görüş ayrılıklarına yol açan BTS grubu üyelerinin askere gidip gitmemesi konusunun yeniden gündeme geldiği belirtildi.

BTS ÜYELERİ 30 YAŞINA KADAR ASKERLİKLE MUAF TUTULUYOR

Haberde ülkeye kültürel katkı sağladığı gerekçesiyle 30 yaşına kadar askerlikten muaf tutulan grup üyelerinden 1992 doğumlu Jin’in (Kim Seok-jin) bu yıl zorunlu askerlik görevini yerine getireceği kaydedildi. Yaşları 18 ila 28 olan her sağlıklı bireyin 2 yıl süren askerlik görevini yerine getirmek zorunda olduğu Güney Kore‘de, ülkeye kültürel anlamda katkı sağladığı gerekçesiyle sporcular, atletler ve klasik müzik sanatçılarına imtiyaz tanınıyor.

BTS müzik grubu üyelerinden Jin, bu yıl askere gidiyor

ASKERLİK KARARI TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU

Bazı eleştirmenler, BTS grubunun da küresel başarısı ve ülke ekonomisine katkı sağladığı için askerlikten muaf tutulmasını istemişti. Eski Kültür, Turizm ve Spor Bakanı Hwang Hee, BTS üyelerinin askere gitmesinin “kültürel bir kayıp” olacağını aktarmıştı. Ülkeyi ikiye bölen tartışma sonrası, Güney Kore Parlamentosu, askerlik yasasında grup üyelerinin 30 yaşına gelene kadar askerlikten muaf tutulmasını sağlayan düzenleme yapmıştı.

BTS müzik grubu üyelerinden Jin, bu yıl askere gidiyor

BTS müzik grubu üyelerinden Jin, bu yıl askere gidiyor

Kaynak: AA / Güncel

Togo Cumhuriyeti Güney Kore BTS Magazin Güncel Haberler[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir