Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Antalya’da fırtına, dünyaca ünlü sahili savaş alanına çevirdi

[ad_1]

Turizmin başkenti Antalya için dün ‘turuncu kod’ uyarısının verilmesinin ardından şehir merkezinde sabah saatlerinde hafif başlayan rüzgar ve yağış, gece saatlerinde yerini sağanak yağış ve fırtınaya bıraktı. Yağış nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Antalya, sabaha ise güneşli bir havayla uyandı.

YERALTI SULARI SOKAKLARA AKTI

Konyaaltı ilçesindeki Hurma ve Çakırlar Mahallesi’ni birbirine bağlayan köprü şiddetli yağış nedeniyle taşmış ve ulaşıma kapanmıştı. Su debisinin azalmasının ardından köprü trafiğe açıldı. Hurma’da dağlık alanlardan çıkan yeraltı sularının sokaklarına aktığı görüldü.

İŞLETMELERİN CAMLARI KIRILDI, BANKLAR YERİNDEN SÖKÜLDÜ

Dün yaklaşık 6-7 metrelik dev dalgaların altında kalan dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde 3 işletme zarar gördü. Denizden dalgaların taşıdığı çakıl ve kumlar işletmelerin camlarını ve kapılarını kırıp içeri doldu. Dev dalgaların yola çıkması nedeniyle yürüyüş yolundaki park ve oturma grupları da zarar gördü. Yerinden sökülen beton banklar, oturma grupları, spor aletleri ve işletmelerin malzemeleri fırtınanın boyutunu gözler önüne serdi.

SAHİL YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Dalgaların taşıdığı kum nedeniyle sahil yolunun bir bölümü ulaşıma kapandı. Sahilin iki yerinde çöken alanlar güvenlik şeridiyle kapatıldı. Çocukların yazın serinlemesi için kurulan süs havuzunun ise tamamen kırıldığı ve çökmeler meydana geldiği görüldü. Yolu kapatan kumları Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri iş makineleriyle temizledi. Kepçe yardımıyla kamyona doldurulan kumlar yeniden denize döküldü.

SAHİLDE DEDEKTÖRLE ALTIN ARADILAR

Boğaçay’ın taşıdığı alüvyonlar nedeniyle denizin belirli bölümünün kahverengiye büründüğü görüldü. Dalga boyunun iyice düştüğü sahilde çok sayıda kişinin ise dedektörle altın aradığı gözlemlendi.

“DALGA, KUM, TAŞ NE VARSA İÇERİ GİRDİ”

İşletme yöneticisi Ömer Atmaaca, fırtına olduğu için geç saatlere kadar ekmek teknelerini terk etmediklerini söyledi. Gece çok şiddetli bir fırtına ve dalga olduğunu anlatan Atmaca, “Dalga, kum, çakıl, taş ne varsa içeri getirdi. Yıktı geçti. Geç saatlere kadar buradaydık an be an her şeyi yaşadık. Zararımız çok yüksek” dedi.

EVLERİNİ SU BASAN 2 ÇOCUK KURTARILDI

Öte yandan, şiddetli yağış nedeniyle kepez ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki evlerini su basan 2 çocuk itfaiye ekiplerince kurtarıldı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İşte fırtınanın vurduğu Antalya’dan kareler;

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İtfaiye Antalya Fırtına 3. Sayfa Yerel Güncel Haberler

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir