Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Aktaş’ta 7 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu

[ad_1]

Aktaş’ta 7 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu

ARDAHAN Türkiye’nin Gürcistan sınırında, Kafkaslar ve Orta Asya’ya açılan kapısı konumundaki Aktaş Gümrük Kapısı’nda Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle tır yoğunluğu yaşanıyor.

Ukrayna- Rusya Savaşı nedeniyle savaş bölgesini kullanmak istemeyen tırlar Türkiye üzerinden Kafkasya’ya geçiş için Aktaş Gümrük Kapısı’nı tercih edince kilometrelerce uzayan tır kuyruğu oluştu. Gümrük kapısına giden yoldaki emniyet şeridine park ederek sırasını bekleyen tırlar, burada 7 kilometreyi bulan tır kuyruğu oluşturdu. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı’nın 2016 yılından bu yana hizmet verdiğini ve hareketliliğin her geçen yıl artarak devam etiğini söyledi.

Demirci, “Bu yıl Ukrayna- Rusya savaşı nedeniyle güzergah değiştiren tırlardan dolayı yoğunluk oluştu. Savaş devam ettiği sürece bu yoğunluk devam edecek çünkü deniz trafiği tamamen karaya döndü. Rusya üzeri giden tırların tamamının Gürcistan üzerinden Azerbaycan, Özbekistan ve Kazakistan hattını kullanmalarından dolayı yoğunluk var” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Olgun YıldızEkonomi

Ardahan Ukrayna Rusya Ekonomi Haberler[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir