Gezilecek Yerler,Türkiye ve Yurt Dışı Gezi Mekanları ve Vize

Gezilecek yerler, Gezilmesi Gereken Yerler, fiyatlar ve ulaşım bilgileri sizlerle.

Akkuyu şantiyesinde işçilerle özel güvenlik arasında arbede

Akkuyu şantiyesinde işçilerle özel güvenlik arasında arbede

 Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santral Projesi yapım çalışmalarında taşeron şirketlerde görevli yaklaşık 10 bin işçiden büyük bölümü hafta içerisinde topluca iş bırakarak eylem kararı aldı.

Nükleer santral inşaat alanında toplanarak maaşlarının bir an önce ödenmesi çağrısında bulunan işçilerin eylemi üzerine alanda “kırmızı alarm” verildi.

Bunun üzerine olay yerine kısa sürede çok sayıda özel güvenlik görevlileri ile jandarma ekibi ulaştı. Yeşil yelek giyimli özel güvenlik görevlileri işçilere eylemi sonlandırma çağrısı yaptı.

İşçilerin eylemi sonlandırmaması üzerine özel güvenlik görevlileri işçilere müdahale etti.

İşçilerin verdiği bilgiye göre, jandarma görevlileri ile işçiler arasında da arbede yaşandı. Olaylar, işçilerin cep telefonları ile görüntülendi.
 

Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.

İşçilerin çektiği görüntülere göre, özel güvenlik görevlileri ile işçiler arasında arbede yaşandı.https://t.co/U9DqE3Apfd pic.twitter.com/QH9bzUvKKZ

— ANKA Haber Ajansı (@ankahabera) November 13, 2021
İLK EYLEM GEÇEN YIL YAPILDI

Akkuyu Nükleer Santrali’nde maaş alamayan işçiler ilk eylemlerini geçen yıl eylül ayı içinde yapmıştı. Aylardır maaşlarını alamadıklarını ve servis araçları konusunda sıkıntıya düştüklerini aktaran işçiler, Akkuyu’da yolu kapatarak eylem yapmıştı.

Şantiyede geçen haftada da işçi yemekhanesini yağan yağmurla birlikte su basmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir